Корисні поради
на всі випадки життя
» » Що таке безпліддя? Основні причини безпліддя

Що таке безпліддя? Основні причини безпліддя

Додано: 10.09.14
Що таке безпліддя? Основні причини безпліддя


У цій статті мова піде про те, що таке безпліддя. Непліддя - це стан, коли вагітність не настає протягом 1 року регулярного статевого життя без контрацепції. Основна причина безпліддя може бути пов'язана зі станом дружини, чоловіка чи за станом обох подружжя.

Безпліддя поділяється на первинне і вторинне. Так, первинне безпліддя настає в тому випадку, якщо у жінки ще не було вагітностей, а вторинне - якщо у жінки до цього вже була хоча б одна вагітність. При цьому, чим вона закінчилася не грає значення (пологи, викидень або аборт).

Якщо безпліддя виникло унаслідок порушень у жіночому організмі, то мова йде про жіночому безплідді. Чоловічий фактор враховується в тому випадку, якщо жінка абсолютно здорова, а в чоловіка виявлено зниження оплодотворяющих здібностей сперми. Одночасне жіноче і чоловіче безпліддя - це комбінований вид безпліддя. Якщо у обох подружжя їх репродуктивна функція знаходиться в нормі, а дослідження говорять про їх несумісність, це вважається особливою формою безплідного шлюбу. Вона вимагає спеціальних дій при визначенні способу лікування безпліддя.

Іноді навіть поглиблене обстеження не дає можливість встановити причину безпліддя. У такому випадку ставиться діагноз безпліддя незрозумілого походження або ідіопатичне безпліддя.

Основні причини безпліддя

1. Ранні або множинні аборти

Намагайтеся уникати абортів, зокрема, у ранньому віці. Численні аборти також можуть бути причиною безплідності. На сьогоднішній день сучасний ринок насичений великим вибором контрацептивів. Підібрати підходящий варіант вам допоможе лікар-гінеколог.

2. Порушення обміну речовин

Причина безпліддя може полягати в різних дієтах, надмірній вазі або недостатній масі тіла. Пацієнткам із зайвими кілограмами фахівці радять спочатку схуднути, оскільки їх яєчники при стимуляції не зможуть дати відповідь на ліки і результат буде нульовий. Причини безпліддя закладені в основу живлення, тому правильно харчуватися потрібно ще до початку зачаття.

3. Запальні захворювання статевих органів

Уникайте безладних статевих зв'язків. Венеричні хвороби та багато запальні захворювання, які передаються статевим шляхом, можуть у подальшому бути причиною безпліддя.

4. Шкідливі звички

На здатність зачати дитини впливають багато факторів, в тому числі вроджені і набуті хвороби. Так, однією з причин безпліддя можуть бути шкідливі звички, від яких людина може позбутися самостійно без допомоги фахівців.

Нікотин. Хочете завагітніти - киньте курити. Зловживання нікотином призводить до порушень менструального циклу, слизової порожнини матки, підвищує ймовірність позаматкової вагітності. Куріння також провокує безплідність і у чоловіків, призводить до порушень утворення сперматозоїдів, що знижує їх якість і кількість.

Тому подружній парі, яка мріє про дитину, необхідно серйозно подумати про своє і про здоров'я майбутньої дитини. Тому потрібно відмовитися від куріння мінімум за 6 місяців до зачаття.

Алкоголь. Як показують дослідження, алкоголь у великих кількостях впливає на репродуктивну функцію як чоловіків, так і жінок. Під дією алкоголю знижується рівень тестостерону і у зв'язку з цим змінюється якість і кількість сперматозоїдів. Після припинення вживання спиртних напоїв, дітородні функції можуть повністю відновитися тільки через кілька місяців. Крім того, жіночий алкоголізм призводить до порушень менструального циклу, припинення овуляції, викиднів, викликає у вроджені вади плоду та патології.