Корисні поради
на всі випадки життя
» » Що таке йога? Види йоги

Що таке йога? Види йоги

Додано: 10.09.14
Що таке йога? Види йоги


Що таке йога? У деяких людей йога асоціюється зі свого роду релігією. У інших - з трюками, заклиначами змій, лежанням на цвяхах або уламках битого скла, зі спіритизмом, гіпнозом, магією. Насправді йога - це система духовного, фізичного і розумового розвитку.

Йога виникла в Індії, за деякими джерелами, близько 6000 років тому, за іншими - вона ще старше. Мета всіх видів йоги - возз'єднання людини з чимось вічним, космічним, з вищою свідомістю.

[b] Види йоги [/b]

Система Карма-йога-дію і робота, з їх допомогою можна досягти мети;

Система Бхахти-йога - любов і благочестя понад усе;

Система Манта-йога - певні звуки і заклинання;

Система Ньяни-йога - придбання знань;

Вища форма йоги - Раджа-йога. Перша щабель цієї системи - Хатха-йога, необхідна для виховання в тілі сили і здоров'я.

[b] Хатха-йога [/b] - йога фізичної гармонії. Її складові - це кілька рівнів, перш яких йдуть Яма і Ніяма, є десятьма правилами зводу повчання йоги.

Рівень перший - Асана (поза);

Другий - Пранаяма (контролюється дихання);

Третій - Пратьяхара (контролюються нерви);

Четвертий - Драхана(контролюється інтелект);

П'ятий - Дхьана(медитація);

Заключний рівень - Самадхі (блаженство, осяяння).

Займатися йогою може кожен, у віці від 6 до 70 років. Хоча багато починають займатися і пізніше, і при цьому досягти хороших результатів.

[b] Велика увага в області приділяється фізичному стану здоров'я [/b] і це не випадково, адже тіло людини розглядається як свого роду посудину для живого духа. Виходячи з цього, тіло повинно бути в ідеальній формі. Тим більше на наступних етапах занять йогою потрібні хороша підготовка і витривалість.

Але для покращення свого психічного і фізичного стану не потрібно освоювати складні рівні йоги, досить розслаблюючих вправ, основних поз йоги, а також вправ на дихання.

[b] Асани йоги [/b] - це ціле мистецтво, пов'язане з анатомією тіла людини і відрізняється від звичайних гімнастичних вправ для розвитку м'язів. Пози йоги нормалізують роботу всього організму, покращують кровообіг, нормалізують дихання і травлення, сприяють висновків шлаків і кращому обміну речовин. Надають позитивний вплив на всі внутрішні органи, нервову систему. Ці результати досягаються за допомогою спеціального дихання у виконанні різноманітних поз.

Філософська, глибока сторона йоги полягає у виявленні прихованих можливостей людини, в його вирабативающейся гармонії зі світом і собою. У системах йоги розслаблення - це мистецтво, дихання - це наука, контроль над тілом - засіб досягнення гармонії між духом, тілом і розумом.

[b] Займаючись йогою потрібно обов'язково стежити за харчуванням [/b] - обмежити споживання цукру, солі, борошна і тваринного жиру.

Протягом дня продовжуйте тренувати правильне дихання.

Намагайтеся розслаблятися хоча б 1-2 рази в день.

Більше позитивних емоцій вам зможуть додати спів і певні мантри.

Регулярно виконуючи правила і працюючи над собою - ви обов'язково досягнете бажаних результатів, наповніть здоров'ям організм і успокоите нервову систему.