Корисні поради
на всі випадки життя
» » Запалення легень - симптоми і лікування легенів у дорослих

Запалення легень - симптоми і лікування легенів у дорослих

Додано: 10.09.14
Запалення легень - симптоми і лікування легенів у дорослих


Запалення легенів (пневмонія)- легенева інфекційне захворювання, що викликається різними шкідливими мікробами. Такими збудниками можуть бути бактерії, паразити, гриби. Найчастіше зараження пневмонією відбувається повітряно-крапельним шляхом.

[b] Запалення легенів симптоми і лікування [/b]

Розрізняють кілька основних видів пневмонії: вогнищева (бронхопневмонія) - це ураження невеликої ділянки легені; крупозна - це ураження інфекцією великої частки легені; тотальна - це поразка всього легені.

Також, якщо пневмонією уражено одне легке, вона називається однобічною, якщо два легких - двосторонній. Пневмонія може розвинутися як самостійне захворювання, а може стати ускладненням іншої хвороби. Існує таке поняття як «внутрішньолікарняна пневмонія». Страшна вона тим, що заразитися можна при тривалому перебуванні в лікарні. Після довгого і агресивного лікування антибіотиками, імунітет людини значно ослаблений, а лікарняні мікроби, навпаки, дуже стійкі до антибактеріальних препаратів. Такий вид пневмонії дуже важко піддається лікуванню, іноді закінчується летально. Визначення того, який саме пневмонією хвора людина дуже важливо, так як від цього залежить вибір подальших методів лікування.

Ознаки запалення легенів у дорослих бувають різними. При крупозній пневмонії наступні симптоми: висока температура (40-41С), головний біль, задишка, біль у грудях. Хвороба розвивається 3-4 дні, після цього терміну з'являється мокротиння, кашель. Така пневмонія може виникнути у людини після великого фізичного та емоційного навантаження, переохолодження. Вогнищева пневмонія виникає на тлі бронхіту або інших захворювань верхніх дихальних шляхів.

Температура піднімається не значно, рідко бувають болі в грудях, кашель. З-за того, що хвороба уповільнена, багато хто не надають їй значення і переносять «на ногах». Пневмонія відноситься до дуже важких захворювань. Якщо пропустити термін і не звернутися вчасно, лікування буде тривалим. Є основні ознаки запалення легенів, які допоможуть вам відрізнити пневмонію від інших хвороб. Ці ознаки: задишка, різке підвищення температури, кашель. Однак можливо протікання хвороби і без температури. Тому, при підозрі на пневмонію, треба обов'язково звернутися до лікаря. Діагностується дане захворювання за допомогою рентгенівського знімка легенів, аналізів крові та УЗД.

[b] Як лікувати запалення легенів? [/b]

Лікування пневмонії йде за двома напрямками. Перший напрямок - зняти запальний процес, спричинений мікроорганізмами. В цьому питанні лікарям допомагають антибіотики. Другий напрямок - полегшити загальний стан хворого. Для цього хворому призначають жарознижуючі, відхаркуючі засоби і лікувальну гімнастику.

«Рясне пиття» - скільки разів ми чули цю фразу від лікаря? Дійсно, пити треба багато, це допоможе виведенню мокротиння і охоронить від зневоднення. Лікування народними засобами, в цьому випадку, принесе більше шкоди, ніж користі.

Тривалість лікування залежить тільки від можливостей вашого імунітету. Якщо хвороба не затягувати, повне одужання настане через 2-4 тижні. Якщо ж хворобу запустити, лікування буде досить довгим і не обійдеться без ускладнень.