Корисні поради
на всі випадки життя
» » Лімфовузли під пахвами: запалення лімфовузлів під пахвами, причини і лікування

Лімфовузли під пахвами: запалення лімфовузлів під пахвами, причини і лікування

Додано: 10.09.14
Лімфовузли під пахвами: запалення лімфовузлів під пахвами, причини і лікування


Лімфовузол являє собою орган, фільтруючий лімфатичну рідину, яка циркулює в організмі. Лімфовузли «стоячи на сторожі» біля здоров'я людини, дають знати про вторгнення вірусів, паразитів, бактерій.

[b] Якщо запалилися лімфовузли, слід обстежитися на наявність того чи іншого захворювання. [/b] Для цього необхідно звернутися до лікаря, який зможе виявити причини, що викликали запалення лімфовузлів. Вони бувають різні і деякі з них небезпечні для здоров'я і навіть життя людини. Гіперчутливість організму, захворювання сполучної тканини, різні злоякісні пухлини (у тому числі і захворювання лімфоїдної тканини), хронічні вірусні та бактеріальні інфекції, захворювання молочної залози, рак - все це може служити причиною для запалення лімфовузлів.

Людина не відчуває лімфатичні вузли, якщо з його здоров'ям усе в порядку.

Якщо запалилися лімфовузли, хвороба прогресує і при різких рухах рук і натисканні, під пахвами можна відчути біль, відчути рухому опуклість округлої форми. За цими симптомами людина сама може визначити місця розташування запалення лімфовузла (невеликої кульки). Якщо почалося запалення лімфовузлів, і вони болять, то це означає, що в першу чергу слід перевірити розташовані в цій області органи на наявність яких-небудь захворювань.

Запалення лімфовузлів під пахвами говорить про активної боротьби організму з інфекцією. У цей період виділяються білі кров'яні клітини, які займаються знищенням осіли в лімфатичному вузлі шкідливих мікроорганізмів.

Нездужання, незначно підвищена або дуже висока температура, сильні або слабкі головні болі, а також, якщо лімфовузли під пахвами збільшені - при виникненні цих симптомів слід звернутися за консультацією до лікаря. Лікування лімфаденіту починають із з'ясування причини його виникнення. І в даному випадку не лікується сам лімфовузол, а захворювання, яке призвело до збільшення (запалення) лімфовузла. Якщо ж причину з'ясувати не вдається, тоді необхідно приступати до лікування безпосередньо самого вузла.

[b] Як лікувати лімфовузли під пахвою [/b]

Якщо лімфовузол пахвою збільшено, і при натисканні не викликає хворобливих відчуттів, то можна пробувати лікування за допомогою народних засобів. Найбільш ефективний метод - прийом настоянки ехінацеї. Його необхідно розбавляти з водою: 10 крапель на 100 грам води і приймати всередину по 3 рази в день. Це повинно зняти запалення і зменшити лімфовузли в розмірах.

З ехінацеї можна приготувати сироп. Для чого необхідно прокип'ятити воду (15 склянки) і додавши 4 ст. ложки кореня ехінацеї кип'ятити на повільному вогні ще 20 хвилин. Потім додати 50 грам перцевої м'яти. Дати постояти 5 хвилин. Додати мед (за смаком). Приймати сироп тричі на день по 20 грамів.

Рекомендується приймати порошок з желтокорня канадського (по 05 ч. ложки 3 рази на день, запиваючи водою).

Також можна використовувати теплий компрес, повноцінний відпочинок, жарознижуючі засоби, при необхідності антибіотики. Перед застосуванням будь-якого лікування обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем.