Корисні поради
на всі випадки життя
» » Запалення лімфовузлів за вухами, причини та лікування запалення лімфовузла за вухом

Запалення лімфовузлів за вухами, причини та лікування запалення лімфовузла за вухом

Додано: 10.09.14
Запалення лімфовузлів за вухами, причини та лікування запалення лімфовузла за вухом


[b] Лімфатична система [/b] - це частина судинної системи, яка бере участь в обміні речовин. Вона виконує роль біологічного фільтра, бере участь у формуванні імунітету і допомагає організму захищатися від мікробів. Відбувається це завдяки руху лімфи по лімфатичних судинах.

[b] Лімфа [/b] - це прозора рідина, основне завдання якої-повернення в кров білків, солей і токсинів. В нормальному стані лімфовузли рухомі, не з'єднані з шкірою, безболісні, завбільшки з дрібну горошину. У лімфатичних вузлах утворюються лімфоцити - клітини, які активно знищують чужорідні тіла і речовини. Вузли виробляють лейкоцитарний фактор, який стимулює розмноження імунних клітин у всьому організмі. Якщо вузол збільшений, причини треба шукати в тій системі, яку він оберігає.

У разі збільшення лімфовузла слід звернути увагу на сусідні органи. Коли буде вилікувана вірусна інфекція, лімфовузли прийдуть в норму. Турбуватися треба в тому випадку, коли лімфовузли не тільки збільшені, але і болючі при обмацуванні. Болючість вузлів вказує на захворювання під назвою лімфаденіт. Істотне збільшення вузлів, до 3-4 сантиметрів, а також їх ущільнення, може свідчити про рак. Ні в якому разі не можна гріти вузли, так як в теплі хвороботворні мікроби розмножуються з величезною швидкістю, і лімфоцити з ними не впораються. Обов'язково проконсультуйтеся з терапевтом, який зможе грамотно підібрати лікування в залежності від вашого інсмідуального випадку.

Запалення лімфовузлів за вухами зазвичай розвивається на тлі іншого захворювання. Майже завжди це хвороби вуха, очей, горла, нежить. Особливу увагу зверніть на вухо - це може бути фурункул слухового проходу, отит, гайморит, запалення нерва. У цій ситуації, без лікаря-отоларинголога, який призначить вам відповідне лікування, не обійтися. Якщо це отит, лікар призначить протизапальні краплі.

У дітей дуже часто збільшені підщелепні та привушні лімфатичні вузли. Коли дитина відвідує садок чи інші групові заняття, він зустрічається з величезною кількістю вірусів. Його імунна система намагається захистити організм і активує лімфатичну систему. У цьому випадку часто буває поширене запалення лімфовузлів за вухом. Тому важливо своєчасно проводити лікування кожного простудного захворювання, приймати вітаміни, і, по можливості, відмовитися від антибіотиків. Не слід нехтувати нежиттю, який в запущеній формі може дати багато ускладнень.

У висновку можна відзначити, що при будь-якому збільшенні лімфатичних вузлів обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем!