Корисні поради
на всі випадки життя
» » Запалення лімфовузлів на шиї: причини, симптоми і лікування лімфовузлів на шиї

Запалення лімфовузлів на шиї: причини, симптоми і лікування лімфовузлів на шиї

Додано: 10.09.14
Запалення лімфовузлів на шиї: причини, симптоми і лікування лімфовузлів на шиї


Лімфатична система є біологічним фільтром організму людини, захищає його від мікробів, що атакують нас з зовнішнього середовища. Лімфатичними капілярами пронизані все тіло людини, вони сприяють очищенню тканин від рідини, продуктів обміну, мікробів, білкових і чужорідних речовин, зокрема ракових клітин.

Лімфовузли розташовуються в колінних згинах, ліктьових суглобах, пахвовій западині, а також в паху. Шийні лімфатичні вузли здійснюють захист голови і органів, розташованих в цій області, від інфекцій і утворення пухлин.

Чому на шиї запалився лимфоузели що робити в цій ситуації? Багатьох людей, які хоч раз стикалися з цією проблемою, цікавить відповідь на це питання. Лімфовузол може запалитися при інфекційних захворюваннях, іноді в процесі утворення пухлин. Запалення лімфовузлів на шиї також може виникнути внаслідок попадання мікробів з ран, розташованих близько до цієї області. Запалений вузол в цьому випадку збільшений в об'ємі, супроводжується больовими відчуттями при натисканні і почервоніння шкірного покриву. У таких випадках необхідно звернутися до хірурга і розкрити цю порожнину, інакше прорвавши оболонку, гній може потрапити в тканини і, тим самим, спровокує важке ускладнення.

Які ж причини запалення лімфовузлів на шиї? Існує ряд факторів, які можуть спровокувати запалення. Це можуть бути інфекції в порожнині рота, органах дихання, втрата крові, переохолодження, процес загострення хронічних захворювань (цукрового діабету або ВІЛ), онкологічні захворювання. Ще однією з причин запалення лімфовузлів можуть стати захворювання зубів. Тому також необхідні додаткові консультації лор-лікаря і стоматолога.

[b] Симптоми, що супроводжують запалення лімфовузлів [/b] - це слабкість, головний біль, а також підвищена температура і больові відчуття при дотиках.

[b] Виникає питання: як лікувати таке запалення? [/b] У разі, якщо запалення лімфовузлів триває більше тижня, та його причина не пов'язана з простудним захворюванням - необхідно терміново звернутися до лікаря. В першу чергу потрібно визначити джерело інфекції. Можливо це хронічне захворювання, зубний біль, навіть та, яку ви не відчуваєте, але при цьому інфекція в порожнині рота сприяє запального процесу і величезного навантаження для вашого імунітету.

Не нехтуючи походом до лікаря, можна проводити лікування народними засобами. Це може бути ехінацея, що має властивості антисептика і сприяє швидкому одужанню. Даний засіб продається в аптеках і застосовується в якості готової настоянки або сиропу. Препарати з вітаміном с добре допомагають організму в боротьбі з бактеріями. При більш серйозних захворюваннях (ангіна) доза прийому вітаміну С збільшується.

При застуді і супутній їй запаленні лімфатичних вузлів, рекомендують приймати сосновий сироп, відвар цикорію, настойку з коріння малини. Так само будуть ефективні компреси з спиртової настоянки чистотілу або ванна з додаванням відвару з листя волоського горіха.

Існує безліч народних засобів допомагають боротися із запаленням лімфовузлів. Перед застосуванням будь-якого лікування проконсультуйтеся з фахівцем.