Корисні поради
на всі випадки життя
» » Порушення менструального циклу, причини і рекомендації з лікування

Порушення менструального циклу, причини і рекомендації з лікування

Додано: 10.09.14
Порушення менструального циклу, причини і рекомендації з лікування


Менструальний цикл - своєрідні внутрішні годинник кожної жінки. У репродуктивний період життя жінка здатна завагітніти і народити. Тривалість менструального циклу обчислюється від першого дня початку менструації до першого дня початку наступної. Як правило, цей проміжок становить від 22-33 днів. Сама менструація триває, як правило, від 3 до 7 днів.

[b] Як правило, між 10 і 16 роками, у дівчаток настає перша менструація. [/b] Перші місячні часто бувають дуже болісними і нерегулярними. Протягом року, зазвичай, встановлюється нормальний менструальний цикл. Якщо після 15-16 років у підлітків все ще немає місячних, необхідно звернутися до лікаря і провести обстеження.

Порушенням менструального циклу вважається відсутність наступної менструації, або початок наступної менструації значно раніше терміну. Відхиленням вважається, якщо менструації немає довше 14 днів. Не слід також залишати без уваги той факт, що якщо раніше ваш цикл завжди був 26 днів, а тепер скоротився до 21 дня, або ж навпаки раніше місячні тривали 7 днів, а тепер скоротилися до 2 днів. У випадках такого порушення циклу слід звернутися до гінеколога.

[b] Причини порушення менструального циклу. Лікування [/b]

Причини збою часто викликані неправильним харчуванням, стресами або зайвою вагою. Як правило, при корекції способу життя, менструальний цикл відновлюється самостійно.

Однією з найчастіших причин порушень менструального циклу - це інфекційні запалення органів малого тазу. Крім порушення менструального циклу, інфекції органів малого таза викликають тягнучий біль внизу живота і часте сечовипускання. Якщо у вас є дані симптоми, потрібно звернутися до лікаря і пройти відповідне обстеження. Ні в якому разі не варто чекати, що все пройде само з часом, так як, не вилікуваний належним чином запальний процес, перейде в хронічну форму і буде вас турбувати все життя.

Набагато складніше ситуація складається у тому випадку, коли порушення менструального циклу викликані змінами вашого гормонального фону. В цьому випадку вам доведеться тривалий і складний обстеження і подальше лікування. Гормональний фон - це дуже крихка структура, збій одного її ланки може викликати порушення всієї системи. Будьте готові до того, що вам необхідно буде здати багато аналізів. Перш за все, вам запропонують здати на аналіз гормони щитовидної залози.

[b] Порушення циклу можуть бути пов'язані як з гіперфункцією щитовидної залози, так і зі значним зниженням активності, що часто зустрічається у жінок після 40 років. [/b] Необхідно також перевірити функцію надниркових залоз і самих яєчників. Порушення менструального циклу можуть бути викликані новоутвореннями в сечостатевій системі жінки, незалежно від того вони доброякісні або злоякісні. У цьому випадку необхідно УЗД.

Приступати до гормональної корекції або немає повинен вирішити тільки ваш лікар. Не займайтеся самолікуванням, некоректне втручання у вашу збилися гормональну систему може завдати ще більшої шкоди. Можливо, лікар вирішить, що відрегулювати цикл вам допоможуть гомеопатичні препарати і вітаміни. До призначеного лікування слід поставитися відповідально, чітко виконувати вказівки лікаря.