Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як позбавитися від хропіння в домашніх умовах? Поради та рекомендації

Як позбавитися від хропіння в домашніх умовах? Поради та рекомендації

Додано: 10.09.14
Як позбавитися від хропіння в домашніх умовах? Поради та рекомендації


Деякі люди хропуть завжди і в будь-якому положенні, а у інших цієї проблеми просто не існує. Поділу за статтю та віком дана проблема не має. Хропуть чоловіки і жінки, молоді люди та люди старшого покоління.

Дратівливі звуки походять від вібрації стінок глотки. Звуження стінок викликане надмірним розслабленням м'язів, що підтримують мову і м'яке піднебіння. Найчастіше хропіння це вікова хвороба, м'язи слабшають, з-за цього стає неможливим нормальне і тихе дихання.

В інших випадках хропіння може викликати неправильне будова або вузькість глотки, викривлення носових перегородок, поліпи в носі, ожиріння і так далі. Причиною хропіння може бути сильна втома або алкогольне сп'яніння (і те й інше викликає сильне розслаблення м'язів), але в цих випадках хропіння має одиничне прояви і не представляє причин для занепокоєння.

У будь-якому випадку для вирішення проблеми, необхідно встановити конкретну причину хропіння, інсмідуальну для кожного пацієнта. В залежності від діагнозу буде використана і відповідна методика. Якщо хропіння не відображається на загальному здоров'ї, достатньо один раз проконсультуватися у лікаря-сомнолога або отоларинголога, який після проведення спеціальних досліджень вибере для вас ефективний метод лікування.

[b] Як позбавитися від хропіння в домашніх умовах? [/b]

Причиною хропіння може бути западаючий язик і для того, щоб виправити становище і перестати хропіти відучіть себе спати на спині. Для цього необхідно вшити в одяг для сну (піжаму, нічну сорочку) в районі спини м'ячик для тенісу. Результат буде досягнуто приблизно через місяць. Цей нехитрий рецепт один з найбільш дієвих у вирішенні вашої проблеми. Але частіше все-таки необхідний комплекс заходів щодо позбавлення від хропіння, так як не завжди бажаний результат є стовідсотковим. Сон на боці не може позбавити від хропіння повністю, тому рекомендуємо застосування комплексу вправ для зміцнення м'язів язика і м'якого піднебіння.

[b] Перша вправа. [/b] Намагайтеся висунути язик вперед (як ніби показуєте мигдалини лікаря), чим більше ви напружуєте м'язи мови, тим краще. Вправу необхідно повторити 20-30 разів.

[b] Друга вправа. [/b] Постарайтеся загорнути мова у напрямку до горла. Кількість разів і інтенсивність напруги такі ж, як і в першій вправі.

[b] Третє і четверте вправи. [/b] Проробіть 20-30 рухів нижньої щелепою вперед-назад і стільки ж вправо-вліво.

[b] П'ята вправа. [/b] Візьміть в зуби невеликий за вагою предмет і з силою утримуйте протягом 3-5хвилин. Запропонована гімнастика допоможе підтримувати в тонусі м'язи, і з часом ви зможете перестати хропіти.

Наукою розроблені пристосування, які розміщуються всередині ротової порожнини. Одні з них схожі на дитячі соски, інші на боксерські капи, але такі пристосування ефективні тільки в легких випадках, без ускладнень. І ще один мінус - вони досить дорогі, так як виготовляються для кожного хворого інсмідуально.

Можна спробувати вирішити проблему народними засобами. Для цього капустяне листя необхідно добре розім'яти і перемішати з медом, вживати на ніч протягом місяця.

У разі якщо вам необхідно провести деякий час поза домом (відрядження, лікування в стаціонарі) і для того, щоб не заважати спати оточуючим вас людям, як тимчасової заходи можливий прийом таблеток від хропіння. В цьому випадку уважно прочитайте інструкцію виробника (як правило, ці препарати заборонені вагітним і годуючим жінкам), адже час прийому таких таблеток суворо обмежена.

Варто відзначити, що навіть операційне втручання не є панацеєю від хвороби. Якщо хропіння це наслідок, а причина в хронічних захворюваннях, перестати хропіти вам допоможе медикаментозне, а іноді і хірургічне рішення першопричини. Наприклад: ви хропете через викривлення носової перегородки. Ніяка гімнастика не допоможе перестати хропіти, позбутися від недуги можна тільки вирівнявши перегородку хірургічним шляхом.

На питання, як позбавитися від хропіння швидко є одна відповідь - єдино вірного способу дозволяє вилікуватися від хвороби раз і назавжди не існує. Часто, причин виникнення хропіння відразу кілька і для їх визначення потрібно час.