Корисні поради
на всі випадки життя
» » Статини для зниження холестерину, показання до їх застосування

Статини для зниження холестерину, показання до їх застосування

Додано: 10.09.14
Статини для зниження холестерину, показання до їх застосування


Мало хто знає, що таке статини і для чого вони потрібні. Зазвичай статини призначають для зниження рівня холестерину в крові у тих, хто страждає його підвищеним рівнем, і тим самим знаходиться в групі ризику по захворюваності на інсульти або інфарктом. Варто відзначити, що статини потрібно приймати регулярно і досить довгий час, інколи все життя. Саме ці дві причини змушують людей з недовірою ставитися до статинів, але для викриття деяких міфів потрібно пильніше вивчити, навіщо ж вони потрібні і чи безпечно їх застосування.

[b] При високому рівні холестерину на стінках кровоносних судин утворюються атеросклеротичні бляшки. [/b] Через деякий час така бляшка може перкрить просвіти посудини, що зазвичай призводить до болів в грудях, інфарктів, інсультів. Нормальним показником холестерину в крові вважається рівень нижче 5 ммоль/л. Для людей, що страждають різними хворобами серця та крові (стенокардія, діабет) даний показник повинен бути близько 4 ммоль/л.

Статини для зниження холестерину представляють собою препарати, що зменшують рівень холестерину ЛНП - ліпопротеїнів низької щільності та підвищує рівень холестерину ЛВП - ліпопротеїнів високої щільності. Дані препарати зменшують ризик інсульту або інфаркту. При цьому згідно з дослідженнями, препарат практично не має побічних ефектів, крім головного болю або слабкості м'язів.

[b] Прикладами статинів є препарати: [/b] симвастатин (зокор), розувастатин (крестор), аторвастатин кальцій (ліпітор), ловастатин (мевакор) та інші.

В цілому, застосування статинів можна розділити на дві групи: чи є у людини, яка їх приймає, бляшки на стінках судин або їх немає. Якщо бляшок немає, але рівень холестерину вище встановленої норми, тоді при регулярному застосуванні препарату, веденні здорового способу життя, регулярних фізичних вправ і правильному харчуванні вам вдасться знизити рівень холестерину буквально через місяць. Якщо ж ви почали приймати статини для зниження рівня холестерину при вже утворилися бляшках, тоді вам доведеться робити це протягом декількох років.

[b] Статини підбираються лікарем для кожної людини інсмідуально [/b] , враховуючи його показники здоров'я, спосіб життя. Але все-таки пацієнтам варто самим допомогти фахівцю для реалізації успішного лікування, а саме: розповісти і розпитати про можливі взаємодіях статинів з іншими лікарськими препаратами, дізнатися, які можуть виникнути побічні ефекти обличчясто для вас, терміни терапії і її кінцеві цілі. Саме в тісному зв'язку з лікарем вам вдасться пройти курс терапії правильно і отримати бажаний результат - зниження рівня холестерину в крові.

Через деякий час після початку терапії можна перевірити, не надають препарати негативного впливу на організм. Для цього потрібно зробити біохімічний аналіз крові, визначаючи рівень вмісту печінкових ферментів, якщо їх кількісний показник збільшився більше ніж на 20% - значить, ви можете спокійно приймати статини далі, якщо показник збільшився більш ніж на 20% - швидше за все вам потрібно почати приймати інші препарати цієї групи.

Таким чином, статини є найкращим засобом для зниження рівня холестерину, вони не мають серйозних побічних ефектів і при цьому значно полегшують життя хворого. Варто зазначити, що ці препарати дають результат лише при регулярному і довгостроковому застосуванні.