Корисні поради
на всі випадки життя
» » Чому болять груди перед місячними? Основні їх причини

Чому болять груди перед місячними? Основні їх причини

Додано: 10.09.14
Чому болять груди перед місячними? Основні їх причини


Протягом усього життя жіноча груди зазнає постійні зміни. Приблизно у віці восьми років починається розвиток молочних залоз, яке може проходити досить нерівномірно. Така асиметрична фізіологічна гіпертрофія, як правило, проходить до 11 років. Процес формування грудей зазвичай завершується на 23 році життя.

Але на цьому процес не закінчується. Зміни молочних залоз проходять під впливом менструального циклу, вагітності, пологів і лактації, завдяки жіночих гормонів естрогену, прогестерону та пролактину. Саме від балансу між ними залежить як стан грудей, так і самопочуття жінки.

[b] Чому перед місячними болять груди? [/b]

На цей поширений жіночий питання існує проста відповідь. Біль в грудях у цей період викликана змінами, що виникають під час місячних в тканинах молочної залози.

На другому етапі менструального циклу перед початком овуляції в часточках і протоках молочної залози зростає кількість епітеліальної тканини, кровообіг в грудях посилюється. Що, в свою чергу, веде до збільшення чутливості молочних залоз, ущільнення грудей і виникнення хворобливих відчуттів.

Скарга на те, що болить груди перед місячними, у жінок з'являється приблизно за тиждень до початку місячних. В силу різних особливостей організму прийнято вважати біль у грудях перед менструальним циклом нормальної, але, варто відзначити, що при відсутності яких-небудь захворювань і порушень всі перераховані вище симптоми мають слабко виражений характер або зовсім відсутні.

У медицині біль у грудях перед початком менструального циклу пояснюються тим, що молочні залози підготовляються до вагітності і лактації. При цьому яскраво виражений зростання залозистих тканин молочної залози. У разі відсутності вагітності викликає дискомфорт залозиста тканина атрофується по закінченні менструації, разом з тим відбувається і біль у грудях. Це явище - проліферація - регулярно переживається усіма жінками дітородного віку.

[b] Причина - гормони [/b]

Під час менструального циклу молочна залоза переживає зміни у співвідношенні між залозистою, жирової і фіброзної тканиною, причиною цьому служать гормональні зміни в організмі. Зростання залозистої тканини, що супроводжується болем, провокує посилене вироблення жіночого гормону - прогестерону. Але, тим не менш, при збалансованому поєднанні жіночих гормонів біль у грудях мінімальна.

[b] Сильний біль у грудях перед місячними [/b]

Якщо перед місячними у вас досить сильно болить грудна залоза, то консультація лікаря просто необхідна. Такий біль, зазвичай, свідчить про початок негативних процесів в організмі, таких як:

- гормональний дисбаланс;

- розвиток мастопатії;

- гінекологічні захворювання;

- порушення в роботі яєчників.

Чимале занепокоєння у більшості жінок може викликати і зворотна ситуація, коли на протязі довгого часу спостерігалася болючість в молочній залозі перед початком менструації, а в один прекрасний момент груди перестала боліти. Такі зміни, швидше за все, пов'язані з зміною співвідношення гормонів або приходом менопаузи. Для того щоб визначити причини цього явища необхідно звернутися за консультацією фахівця.