Корисні поради
на всі випадки життя
» » Біг вранці: користь чи шкода?

Біг вранці: користь чи шкода?

Додано: 10.09.14
Біг вранці: користь чи шкода?


Одні вважають, що біг вранці - це дуже корисна процедура, оскільки спорт не може бути шкідливим, а біг є універсальним заняттям, яке підходить усім. А інші впевнені в тому, що від бігу погіршується самопочуття і з'являються інші проблеми. Хто правий, а хто ні, ми спробуємо визначити в нашій статті «Біг вранці: користь чи шкода».

[b] Найкращий варіант - це пробіжка по свіжому повітрю. [/b] Якщо бігати по місту, в якому знаходяться хімічні або інші промислові підприємства, що засмічують навколишнє середовище шкідливими викидами, які проникають в легені, то тут користь і шкоду суперечать один одному. Так, м'язи будуть підтягнутими, ноги - сильними, але може розвинутися бронхіальна астма. Тому вибирайте ті місця, де у вас після пробіжок буде гарне самопочуття. Рекомендується бігати в екологічно чистих курортних зонах, в лісі, по морському узбережжю.

Є такі люди, яким не можна бігати за станом здоров'я. Якщо вас мучать болі в спині, захворювання хребта, порушення постави і попереку - краще відмовтеся від бігу вранці, щоб не отримати травми серйозніше. Людям, які не страждають подібними недугами, треба бігати в такому положенні, щоб корпус був рівним і не крутився зі всі сторони. Прес повинен бути підтягнутий, так як коли напружені черевні м'язи, то їх за рахунок підтримується і захищається від пошкоджень поперек.

Також відмовитися від бігу потрібно, якщо ви страждаєте захворюваннями серцево-судинної системи. При бігу м'язова маса не збільшується, так як відсутня силове навантаження. Тому серцева м'язова маса також зменшується. Це призводить до порушення її роботи і погіршення самопочуття.

Але не варто категорично стверджувати, що пробіжки для серця мають великої шкоди. Біг у помірному темпі, з контролем частоти пульсу шкоди для здоров'я не надає. Для людини, яка 3-4 дні на тиждень присвячує спортивних навантажень, достатньо кількох кілометрів бігу в середньому темпі.

[b] Фахівці кажуть [/b] , що користь і шкода також залежать від часу, коли людина бігає. Вранці після бігу можуть спостерігатися порушення нервової системи, так як відбувається збій біологічного годинника організму. Наприклад, ви зазвичай спите до 7-8 годин ранку. Встаючи за 2-3 години до роботи, щоб встигнути пробігти, зібратися і поснідати, ваш звичний для організму ритм порушується.

Думка, що бігати потрібно тільки рано вранці, з'явилося у зв'язку з тим, що іншого часу у людини, зайнятого роботою і вихованням дітьми, просто немає і залишається тільки ранок. Але навіть якщо займатися бігом тільки по вихідних, то 2 разів на тиждень буде цілком достатньо для підтримки форми. Починайте біг не раніше, ніж через 3 години після підйому - серцева система пробудиться і для неї не буде шоком і раптово почалася навантаження.

[b] Дотримуючись всіх рекомендацій і станом здоров'я [/b] можна зовсім не думати про шкоду від бігу. Ви повинні очікувати тільки позитивні результати. Так, біг продовжує життя людини на 5-6 років, якщо їм займатися як мінімум 3 рази в тиждень. Знижується ризик появи простудних захворювань і проникнення в організм інфекцій. Зміцнення імунної системи безпосередньо пов'язане з пробіжками. Крім того, можна звести до мінімуму формування атеросклерозу, цукрового діабету і знизити холестерин, а також поліпшити обмін речовин. Вже через 3 місяці систематичного бігу нормалізується обмін речовин, зникає синдром хронічної втоми.

[b] Позбавлення від зайвих кілограмів і струнке тіло - це головні цілі більшості людей. [/b] Жінок з допомогою пробіжок можуть запобігти появі целюліту. Біг - це природна фізична навантаження, користь і шкоду від якої для кожної людини розцінюється інсмідуально.