Корисні поради
на всі випадки життя
» » Біг вечорами: корисні поради та рекомендації

Біг вечорами: корисні поради та рекомендації

Додано: 10.09.14
Біг вечорами: корисні поради та рекомендації


Ви ще роздумуєте над тим питанням, коли краще бігати - з ранку або ж з вечора? Думаєте про те, що корисно або шкідливо бігати вечорами? Протягом дня ми пересуваємося, розминаючи м'язи, тому стрес для організму від бігу зводиться до нуля. Крім того, вечірній біг ганяє кров і розвантажує голову від її припливів, а також відмінно знімає психологічне напруження, отримане протягом робочого дня. Та й з ранку часто не вистачає часу на сніданок, збори і дорогу до роботи.

[b] Як правильно бігати вечорами [/b]

Щоб отримати користь від бігу, оптимальним часом буде період з 19 до 22 годин. В цей час ми повертаємося з роботи і ще активними біоритмами організму. Ви не будете бігти голодним, як з ранку. Ваш голод вгамує вечеря - це може бути омлет, легкий суп, овочевий салат або кефір.

До пробіжці вже можна приступати через годину після трапези. Виберіть парк подалі від дороги. Виберіть ритм з урахуванням того, що до цього часу організм вже втомлений і готовий відійти до сну. Тому приділіть пробіжці в середньому або повільному темпі близько 20-30 хвилин. Візьміть з собою теплу воду, щоб відновлювати водний баланс організму. В процесі пробіжки слухайте свій організм, вибираючи оптимальний темп бігу.

Безпосередньо перед бігом виконайте для розігріву розминку, наприклад, пройдіться швидким кроком. Глибоко вдихніть носом і видихніть через рот. Помахайте руками і ногами, виконайте нахили, присідання і рухи тулубом. Розтягуйте розігріті м'язи спини і ніг.

[b] Біг вечорами: корисні рекомендації [/b]

• Не робіть зайвих рухів, вони тільки перевантажують організм. Уникнути таких рухів допоможе нахил тіла вперед - так ви перенесете центр тяжіння.

• Бігти слід прямо, не підстрибуючи вгору-вниз.

• Ставте ступні м'яко, не вдаряючись п'ятами. Від таких ударів можуть страждати суглоби.

• Як можна менше контактуйте з землею. Опускаючи ногу на землю, як можна швидше відривайте її від неї.

• Дихайте носом, а видихати ротом. Якщо ви перейдете на дихання ротом, то ваш організм перевантажений і йому не вистачає кисню. В такому випадку бажано припинити забіг.

• На фініші не зупиняйтеся різко. Ритм бігу потрібно поступово знижувати і в кінці трохи походити, щоб відновився пульс.

• Після першої пробіжки на наступний день може бути біль у м'язах. Це говорить про не тренованості організму. З часом така біль пройде.

• Організм отримає користь від пробіжок тільки в тому випадку, якщо вони будуть регулярні. Не забувайте поступово збільшувати навантаження.