Корисні поради
на всі випадки життя
» » Набухання молочних залоз перед місячними: норма, відхилення та профілактика

Набухання молочних залоз перед місячними: норма, відхилення та профілактика

Додано: 10.09.14
Набухання молочних залоз перед місячними: норма, відхилення та профілактика


Більш ніж у 70% представниць прекрасної статі під час передменструального синдрому відзначається хворобливе набрякання молочних залоз. Це може бути як легкий набряк, так і сильне збільшення або перенапруження. У науковій термінології такий процес іменується мастодинией.

[b] Чому перед місячними набухає груди? [/b]

Головною причиною тому є гормональні зміни, що відбуваються у другій половині менструального циклу. Підвищується рівень естрадіолу і прогестерону. Ці гормони збільшують кількість залозистих клітин в тканинах, за рахунок цього груди стає жорсткішою.

За даними деяких досліджень, частіше страждають від болів в грудях жінки з більш широкими і розвиненими молочними залозами. Це пояснюється тим, що кількість часток варіює від 15 до 25. Під дією естрогену збільшуються грудні канали, а прогестерон провокує зростання грудних часточок. Таким чином, залози розширюються і потребують наповненні рідиною. Звідси розтягнення, набухання та біль.

[b] Що може посилювати біль у грудях перед місячними? [/b]

- Сіль, жири і кави значно посилюють набряклість. Їх надмірне вживання призводить до затримки рідини в організмі.

- Неправильно підібрана білизна порушує циркуляцію крові.

- Прийом деяких лікарських препаратів, часто гормональних контрацептивів, що призводить до набухання грудних залоз.

- Часті стреси і перевтома також несприятливо позначаються на стані жіночих грудей.

- Аборти викликають гормональний дисбаланс.

[b] Норма і відхилення [/b]

Підвищення чутливості та незначний біль в грудях за 5-7 днів до початку менструації є нормою. Хоча і не обов'язково зустрічається у всіх жінок. Здоровий організм швидко відновлює гормональний баланс, і набухання проходить відразу ж після місячних.

Якщо ж молочні залози значно збільшуються і заподіюють сильний біль, варто звернути на це увагу. Будь-які зміни стану грудних залоз можуть сигналізувати про початок будь-якого запального процесу. Особливо тривожною ознакою є нерівномірні ущільнення. При їх наявності слід негайно звернутися до лікаря.

Найпоширеніше захворювання грудей - мастопатія, на ранніх стадіях проявляє себе набуханням молочних залоз як до, так і після місячних. Самообстеження та профілактичне відвідування мамолога допоможуть виявити будь-яке відхилення на початковій стадії, що значно спростить лікування та запобігти серйозні наслідки.

На стан і розвиток молочних залоз надають дію безліч гормонів. Неправильна вироблення навіть одного з них призводить до порушень функції грудних залоз. Гормональний фон безпосередньо залежить від способу життя, харчування, наявності шкідливих звичок, хронічних захворювань.

[b] Профілактика болю в молочних залозах [/b]

[b] Щоб знизити відчуття дискомфорту, досить дотримуватися деяких правил: [/b]

- не перетягувати груди, відмовитися від бюстгальтерів з жорсткими вставками і кісточками,

- по можливості відмовитися від кофеїну, солоної і жирної їжі,

- обмежити кількість рідини,

- вести здоровий і активний спосіб життя,

- при сильних болях прийом знеболюючих препаратів, або заспокійливих трав'яних настоїв.

Протягом всього репродуктивного віку жінки змінюються відчуття, викликані гормональними перепадами. Після вагітності та лактації у багатьох зникають або навпаки з'являються симптоми-провісники місячних. Змінюється і сам менструальний цикл.

Набухання молочних залоз перед місячними не є патологією і потребує лікування, тільки якщо воно викликане яким-небудь захворюванням.