Корисні поради
на всі випадки життя
» » Перша допомога і лікування опіку окропом

Перша допомога і лікування опіку окропом

Додано: 10.09.14
Перша допомога і лікування опіку окропом


Не смлячись на те, що вода є джерелом життя на Землі, важливо пам'ятати, що неправильне поводження з нею може призвести до проблем зі здоров'ям. Причому однією з цих проблем є якраз опік окропом - серйозне і дуже болюче пошкодження шкірного покриву.

[b] Ознаки опіку окропом [/b]

Перш ніж розбиратися, що робити при опіку окропом, слід поговорити про те, як він проявляється. Пам'ятайте, що дане пошкодження шкіри характеризується, в першу чергу, помітним почервонінням і гострим болем. Після цього, якщо поразка було серйозним, на шкірі з'являються міхури і набряки. Крім того, в деяких випадках опік окропом може призводити до омертвіння шкіри (хоча, на щастя, у побутових умовах це відбувається вкрай рідко).

[b] Перша допомога і лікування [/b]

При опіку окропом перша допомога повинна надаватися не тільки вчасно, але і грамотно. Адже від правильності дій потерпілого та людей, які його оточують, може залежати його здоров'я, а іноді й життя.

Відразу ж після ушкодження шкіри (буквально протягом перших секунд) її необхідно добре остудити. Використовуйте для цього холодну воду, можна підставити уражене місце під струмінь холодної води або навіть під душ. Потримайте 10 - 15 хвилин, за цей час температура шкірного покриву знизиться. Потім невеликий опік можна промити слабким розчином мила або розчином марганцевокислого калію.

Крім того, допомога при опіках окропом першого або другого ступеня передбачає додаткову турботу про хворого. Його слід укласти на сман і постійно прикладати до ураженого місця холодні примочки з розчином марганцевокислого калію або розчином борної кислоти. А також лікування опіків окропом може проводитися за допомогою міхура, наповнений льодом.

Дуже важливо подбати про те, щоб в пошкоджені тканини не проникла інфекція. Для цього потрібно накласти на місце опіку стерильну суху пов'язку або використовувати спеціальний антибактеріальний засіб. Тільки ні в якому разі не використовуйте присипки або мазей на жировій основі, пам'ятайте, що під шаром подібних засобів температура постраждалих тканин буде відновлюватися значно повільніше.

[b] Чого не можна робити при опіку окропом? [/b]

Ми вже поговорили про те, чим лікувати опік окропом. А зараз акцентуємо увагу на тому, чого категорично не можна робити при такому ураженні шкіри.

1. Не можна змащувати опік одеколоном або спиртом, таким чином ви спровокуєте больовий шок.

2. Бульбашки, що утворилися в результаті опіку не можна зрізати. Їх проколюють попередньо продезінфікованої голкою. Причому буде набагато краще, якщо це зробить кваліфікований медичний працівник (особливо в тому випадку, якщо опік спостерігається у дитини). На місця проколотих бульбашок повинна наноситися спеціальна мазь або масляна емульсія, що містить антибіотики, а зверху накладається стерильний бинт.

[b] Як позбавитися від болю при опіку мови? [/b]

Окремо слід поговорити про лікування такого стану, як опік мови. Адже мова дуже чутливе місце, що вимагає особливого ставлення. У той же час обпалити мову або ротову порожнину окропом дуже легко, і багато хто з нас могли самі в цьому переконатися.

Отже, при опіку мови необхідно, перш за все, зняти запалення. Використовуйте для цього лід, заморожені фрукти або морозиво. Крім того, досить ефективними для лікування опіків мови окропом можуть бути різноманітні народні засоби. Зокрема, ви можете прополоскати рот міцним чорним або зеленим чаєм (охолодженим, природно) або прохолодним відваром ромашки.

Однак пам'ятайте, що тільки кваліфікований лікар може діагностувати ступінь опіку і розповісти, як довго він сходить. І саме фахівець повинен призначити вам лікування.