Корисні поради
на всі випадки життя
» » Чому болить серце? Причини виникнення серцевих болів і методи діагностики

Чому болить серце? Причини виникнення серцевих болів і методи діагностики

Додано: 10.09.14
Чому болить серце? Причини виникнення серцевих болів і методи діагностики


Біль в серці - один із симптомів, який найбільш часто змушує людей звертатися за медичною допомогою.

[b] Такі болі можна розділити на три групи: [/b]

- болі з'являються в результаті душевних переживань, сильного стресу;

- болю, причинами яких є вади серця та вроджені захворювання, вегето-судинна дистонія, ревматичні і запальні захворювання серця (по-іншому, кардіалгії);

- болі, пов'язані з ішемічною хворобою і проявляються на різних її стадіях. При цьому зменшується приплив крові в деякі ділянки міокарда, що призводить до інфаркту або стенокардії. Такий вид болю називається ангиозним. Ці болі безпосередньо пов'язані з емоційною напругою або фізичними навантаженнями.

[b] Симптоми [/b]

Один з найбільш часто виявляються симптомів при серцевих болях - задишка. Людина відчуває нестачу повітря і починає задихатися. У більшості випадків задишка виникає через підвищення тиску в легеневих капілярах або в результаті того, що в легенях застоюється кров. Задишка посилюється в положенні лежачи або при фізичному навантаженні. Тільки після прийняття сидячого положення або припинення фізичної праці, симптоми задишки виражені не так яскраво.

[b] Чому болить серце? [/b]

Найчастіше напади ішемічних болю виникають при емоційних переживаннях і при ходьбі. Переходячи в стан спокою, людина відчуває полегшення. Також на допомогу прийде нітрогліцерин, таблетка якого кладеться під язик і розсмоктується.

Якщо людина відчуває дуже сильний, стискає і давить біль в області ліворуч від грудини або за нею - швидше за все, у нього інфаркт міокарда. І тут нітрогліцерин вже не настільки ефективний: необхідно терміново викликати швидку допомогу.

[b] Які захворювання серця бувають [/b]

[b] Захворювання серця діляться на групи: [/b]

- ревматичні: викликаються запальними змінами в перикарді (зовнішньої оболонки серця). Ці болі посилюються при кашлі та диханні, характеризуються тривалістю і локалізуються за грудиною. Допоможуть знеболюючі препарати.

- набряки при захворюваннях серця: це ознака серцевої недостатності. Спочатку набрякають щиколотки, гомілки, до вечора набряклість помітно посилюється, а до ранку в основному зникає;

- грудний радикуліт: біль в області серця з'являється при нахилі і поворотах тулуба, при русі руками, вдиху і видиху. В даному випадку нітрогліцерин і валідол практично марні;

- оперізувальний лишай: характеризується сильним болем у міжреберних проміжках;

- невроз пов'язаний з колючими болями в області серця.

Чому болить серце? Причини виникнення серцевих болів і методи діагностики


[b] Що робити? [/b]

Для того щоб зрозуміти, в чому криється причина болю в серці, необхідно звернутися до кардіолога і кардіохірурга. Вони призначать обстеження, яке покаже, що саме відбувається з вашим серцем. [b] Існує кілька варіантів обстеження: [/b]

- ЕКГ (електрокардіограма);

- стрес-ЕКГ (запис ЕКГ при фізичному навантаженні);

- холтер-моніторинг ЕКГ (запис ЕКГ протягом доби).

[b] Також більш глибоке уявлення про роботу серця дадуть такі методи, як: [/b]

- ехокардіографія (дослідження стану серцевих м'язів і клапана за допомогою ультразвуку);

- фонокардіографія (дослідження серцевих шумів);

- рентгенографія, комп'ютерна та магнітно-резонансна томографія хребта (для того, щоб зрозуміти, що причини болю в області серця з серцем безпосередньо не пов'язані).

Отже, якщо ви відчуваєте біль у серці, не ставитеся до цього байдуже і задумайтеся, що може бути причиною: трудоголізм, постійні стреси, шкідливі звички або неправильне харчування? У будь-якому випадку не зволікайте зі зверненням до лікаря: провівши діагностику і призначивши лікування, фахівець скаже вам, як бути далі.