Корисні поради
на всі випадки життя
» » Чому болить лівий бік під ребрами? Основні причини і правильне лікування

Чому болить лівий бік під ребрами? Основні причини і правильне лікування

Додано: 10.09.14
Чому болить лівий бік під ребрами? Основні причини і правильне лікування


Найчастіше люди списують болі в лівому боці живота на серце, а адже насправді крім цього вкрай важливого для нашої органу життя в лівій частині розташовуються не менш важливі селезінка, підшлункова залоза і шлунок. Можливо, причини болю ховаються в одному з цих органів? Болі можуть носити різний характер: ниючий, гострий, тупий, наростаючий, оперізувальний. Давайте розберемося, що стало їх причиною.

Болить лівий бік під ребрами. Органи, які можуть викликати біль.

[b] Селезінка [/b]

Селезінка розташована близько до поверхні тіла, тому її легко можна пошкодити. Якщо з нею не все гаразд, то селезінка збільшується у розмірах, і ви відчуваєте біль. Збільшення цього органу дуже небезпечно, так як якщо ви відчуваєте великі фізичні навантаження, селезінка може розірватися. Результатом цього стане не тільки серйозне пошкодження цього органу, але і посиневшая область навколо пупка (коли кров починає накопичуватися в черевній порожнині).

Також розрив можуть провокувати такі захворювання, як інфаркт селезінки, інфекційний мононуклеоз, запалення або травми та ушкодження живота. При розриві селезінки людина відчуває гостру біль. Необхідно негайно викликати швидку допомогу. У той час, поки ви очікуєте приїзду лікарів, накладіть на область пошкодження холодний компрес. У разі розриву селезінку часто видаляють.

[b] Підшлункова залоза [/b]

Також причиною того, що болить у лівій частині живота, може послужити порушення функцій підшлункової залози. Вона знаходиться біля задньої стінки в лівій частині живота. Якщо ви відчуваєте постійний ниючий біль, не віддає в спину, значить, у підшлунковій залозі відбувається запальний процес. Якщо ж болі мають оперізувальний тупий характер, отже, можна говорити про хронічному захворюванні підшлункової.

[b] Шлунок [/b]

Біль у лівому боці живота можуть бути викликані і хворобами шлунка, наприклад, функціональною диспепсією, виразкою шлунка або гастрит. В цьому випадку виявляються такі симптоми, як нудота і блювання. Все, що подразнює слизову оболонку, цілком здатне викликати запалення шлунка (по-іншому, гастрит). Ця хвороба дуже серйозна, і потрібно професійне лікування, яке призначає лікар. Також при шлункових болях вам допоможуть антацидні препарати.

Чому болить лівий бік під ребрами? Основні причини і правильне лікування


[b] Д [/b] [b] иафрагма [/b]

Діафрагмова грижа - це захворювання також може стати відповіддю на питання, чому болить правий бік? Сама діафрагма - це м'яз, що відокремлює грудну порожнину від черевної. У діафрагмі знаходиться отвір, через який проходить стравохід. Трапляється так, що отвір розширюється настільки, що частина стравоходу може опинитися в черевній порожнині і заподіювати біль. Така патологія носить в медицині назва діафрагмова грижа. Причиною цього може послужити вагітність, вікові зміни, надмірні фізичні навантаження або переїдання.

[b] Ендокринна система [/b]

Ще одним фактором болів подібного характеру можуть стати захворювання ендокринної системи, які спостерігаються у жінок при вегетативних кризах у віці від 20 до 40 років.

[b] Серце [/b]

Найважливіший орган також може стати джерелом болю. Захворювання серцево-судинної системи, в тому числі інфаркт міокарда. В деяких випадках перебіг цієї хвороби характеризується локалізацією гострого болю в лівій частині живота. Також слід зазначити, що область під ребрами в лівій частині живота може давати про себе знати болем через поперекового остеохондрозу, хронічного пієлонефриту, позаматкової вагітності і лівосторонню пневмонію. Так що, відчувши біль, обов'язково звертайтеся за консультацією та допомогою фахівця.