Корисні поради
на всі випадки життя
» » Печія після їжі: основні причини і народні засоби лікування

Печія після їжі: основні причини і народні засоби лікування

Додано: 10.09.14
Печія після їжі: основні причини і народні засоби лікування
Життя сучасної людини, особливо жінки, дуже напружена. В постійній поспіху немає можливості нормально харчуватися. І вдома стільки справ, що на спокійну, грунтовну їжу також не вистачає часу. От і починає іноді виникати печія після їжі. Вона проявляється як сильне і болісно печіння за грудиною і в горлі.

[b] Із-за чого виникає печія [/b]

Які ж причини виникнення печії?

Печію можуть викликати певні харчові продукти. Типові їх «представники» - кислі і пряні продукти, жирна їжа. Крім того, в цей список входять напої з кофеїном, алкоголь, супи і соуси з томатною пастою, шоколад, часник, цибулю, м'ята. Це не повний перелік тих продуктів, які потрібно обмежити у вживанні (а може, виключити зовсім) при схильності до печії.

Кількість з'їденого і час прийому їжі також провокують печію. Якщо за один присід з'їсти занадто багато, то з'являються шанси для появи печії. Крім того, до печії може призвести пізня вечеря, буквально перед сном. Тут діє елементарний принцип гравітації. Вдень, після їжі, людина зазвичай, так чи інакше, пересувається, що сприяє обробці їжі в шлунку. Лягаючи в ліжко після пізнього (та ще, можливо, рясного) вечері, ефект гравітації практично зникає. І з'їдена їжа так і залишиться «лежати» близько до стравоходу, викликаючи печію.

[b] Прояви печії [/b]

За даними статистики, печія, яка з'явилася після їжі, залежить на 70% від самої їжі і на 30% від здоров'я шлунково-кишкового тракту.

При попаданні їжі в шлунок починається вироблення шлункового соку з великим вмістом кислоти. В процесі травлення можливий викид в стравохід роз'їдаючої і кислого шлункового соку. Він викликає відчуття печіння, подразнення стінок стравоходу, що виявляється в печії. Це не така вже й безневинна проблема. Адже постійна печія після їжі означає постійний викид в стравохід кислоти.

[b] Рефлюкс [/b]

Але як потрапляє шлунковий сік в стравохід? Печія є результатом прояву так званого рефлюксу, тобто зворотного руху вмісту порожнистих органів. При печії здається, що вміст шлунка піднімається знову в стравохід. Печія починається, коли нижній стравохідний сфінктер (або круговий м'яз на підставі стравоходу) погано закривається. Іншими словами, відбувається збій у роботі клапанного апарату шлунково-кишкового тракту, розслабляючий сфінктери. В результаті частина шлункового соку переміщається не туди, куди треба.

Якщо це відбувається протягом довгого часу, то поступово може розвинутися ерозія. А це вже небезпека появи злоякісного утворення. Ось чому при постійній печії слід обов'язково звернутися до фахівця.

[b] Спосіб життя в боротьбі з печією [/b]

У першу чергу потрібно нормалізувати роботу шлунка і зменшити рівень виділяється кислоти. Головне, що потрібно зробити, це скоригувати дієту. З раціону виключаються гострі, солоні, жирні страви та алкоголь.

Необхідний обов'язковий перегляд свого способу життя. Після їжі не відпочивати в горизонтальному положенні, а виходити на прогулянку. Крім того, при наявності надлишкової ваги, вирішувати і цю проблему. Непотрібні кілограми сильно підвищують черевний тиск.

В одязі не повинні бути тугі пояси. Перед сном корисно добре збити подушку.

[b] Народні засоби в лікуванні печії [/b]

Якщо печія не заважає нормального життя, то можливе її самостійне лікування.

Саме популярне в народі і швидкодіючий засіб від печії - сода. Розмішавши щіпку соди в чашці кип'яченої води, випити протягом декількох хвилин. Допомагає практично відразу. Але ненадовго. В межах години печіння може поновитися. Ця допомога - екстрена.

А для лікування добре приймати картопляний сік. Склянку свіжого соку потрібно випивати вранці на голодний шлунок протягом десяти днів. Полежавши з півгодини, можна снідати.

Іншим прекрасним засобом є звичайна гречка. Потрібно прожарити до темного кольору, розім'яти в порошок і просіяти. Три рази на день приймати на кінчику ложечки.

Дуже ефективно в боротьбі з печією додавання в будь-яку їжу насіння льону. Такий засіб не тільки позбавить від печії, але і оздоровить кишечник і шлунок.

Якщо описані рекомендації, то про печії скоро можна буде забути.