Корисні поради
на всі випадки життя
» » В око потрапила смітинка: як правильно видалити смітинку?

В око потрапила смітинка: як правильно видалити смітинку?

Додано: 10.09.14
В око потрапила смітинка: як правильно видалити смітинку?
Очі людини недарма вважаються не тільки найбільш важливих, але і найбільш урасливим органом почуттів. Адже слизова оболонка очей надзвичайно чутлива до будь-яких зовнішніх впливів і подразнень. Так що, якщо в око потрапила порошинка або маленьке комаха, це може стати для людини серйозною проблемою. І перше, з чим зіткнеться потерпілий - сильне почуття дискомфорту.

[b] Як правильно видалити стороннє тіло з ока [/b]

У разі попадання в око смітинки, найголовніше - правильно її звідти витягти. І зараз ми поговоримо про те, як витягнути з ока чужорідне тіло, не пошкосмши слизову оболонку і не завдавши шкоди своєму дорогоцінному зору. Отже, необхідно:

1. Ретельно вимити руки;

2. Промити потерпілий очей проточною водою, використовуючи для цього один з двох простих і ефективних способів. Ці спобличчя такі:

А. Складіть долоні «ковшиком», як ви робите це при вмиванні. Наповніть їх водою і піднесіть до обличчя на відстань близько 3 см. Потім одним різким рухом плесніть водою собі в обличчя, очі при цьому слід постійно тримати відкритими. Повторити цю процедуру доцільно від 5 до 10 разів.

Б. Наберіть повні долоні води і, схилившись, опустіть в неї обличчя, намагаючись тримати очі широко розкритими. Кілька разів моргніте, не підводячи обличчя з води. Повторювати процедуру доцільно не менше 5 разів.

[b] Якщо позбутися смітинки не вийшло [/b]

Буває і так, що людині потрапила смітинка в око, і він, не смлячись на всі свої зусилля, ніяк не може від неї позбутися. Зокрема, якщо ви ретельно промили пошкоджене око проточною водою, керуючись одним з наведених вище способів, але все одно продовжуєте відчувати дискомфорт і навіть біль, значить, чужорідне тіло, як і раніше знаходиться в оці.

У такому разі слід підійти до дзеркала і уважно посмитися, де ж знаходиться смітинка. Не забудьте відігнути нижню повіку, дуже часто чужорідне тіло, смиваемое водою, потрапляє під нього і там затримується. І якщо вам вдалося помітити смітинку, спробуйте витягнути її вручну. Для цього необхідно змочити водою кінчик ватної палички, і акуратно спробувати дістати смітинку, підчепивши її цією паличкою. Тільки ні в якому разі не використовують сухі ватні палички - інакше дрібні ворсинки можуть потрапити на слизову оболонку вашого очі, і відчуття дискомфорту тільки посилиться.

Ви можете запитати, що робити, якщо смітинка опинилася під верхнім, а не під нижнім століттям. І тут теж немає нічого складного - обережно відтягніть повіку і, скориставшись все тієї ж ватною паличкою, витягніть чужорідне тіло.

Коли вам нарешті вдасться позбутися смітинки, то обов'язково промийте очі ще раз (використовуйте будь-який із способів, наведених вище). Причому для промивання краще всього підійде чиста кип'ячена вода.

[b] Чого робити не можна [/b]

Практика показує, що багато людей не знають, як правильно діяти, якщо в око потрапило чужорідне тіло і, внаслідок свого незнання, роблять серйозні помилки. Так, наприклад, не слід використовувати для вилучення смітинок пінцет - це дуже небезпечно. Крім того, не рекомендується лізти в очі сухою ватою або ворсистою тканиною (про це вже йшлося вище).

Терти око, в який потрапила смітинка, також не рекомендується. Адже чужорідне тіло цілком може бути гострим, а значить, потерши очей, ви травмуєте його тканини. А якщо чужорідне тіло все ж упилося в ваше очне яблуко, негайно вирушайте в травмпункт. Самі собі ви в цьому випадку вже не допоможете, так і тягнути з відвідування лікаря ні в якому разі не можна - наслідки такого легковажного зволікання можуть бути вкрай серйозними.