Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як кинути курити назавжди в домашніх умовах? Поради та рекомендації

Як кинути курити назавжди в домашніх умовах? Поради та рекомендації

Додано: 10.09.14
Як кинути курити назавжди в домашніх умовах? Поради та рекомендації
Рано чи пізно багато курці починають замислюватися, чи не пора кинути палити. Причин може бути безліч - планування вагітності, турбота про власне здоров'я, або навіть економія сімейного бюджету. У зв'язку з цим їх цікавить питання, як кинути курити? Чи можна це зробити самостійно і в короткий час? Медицина відповідає на це питання ствердно, адже нікотинова залежність не настільки сильна, як алкогольна або наркотична. Так що тут багато залежить від психологічних факторів. Сьогодні естьмножество способів, які допоможуть зробити це самому, не вдаючись до сторонньої допомоги.

[b] Скільки існує способів кинути палити? [/b]

Спобличчя кинути палити, зазвичай націлені на те, щоб вплинути саме на психологічні установки. Для людей з видатною силою волі підійде методика планування. Це означає, що треба визначити точну дату, коли ви кинете палити. Тільки цього плану треба дотримуватися неухильно.

[b] Тут і зараз [/b]

Можна спробувати ще більш екстремальний метод - тобто спалити всі мости і кинути палити прямо тут і зараз. Однак у цьому випадку можуть з'явитися неприємні наслідки, так званий абстинентний синдром. Впоратися з ним можна, однак це забере час. Проявляється він в порушення сну, кашлі, постійної роздратованості. Щоб зменшити неприємні відчуття, можна приймати вітамін С, пити більше рідини (бажано чистої води).

[b] Поступове відвикання [/b]

Якщо ж ви не можете похвалитися силою волі, але хочете позбутися від цієї неприємної звички назавжди, можна спробувати поступове відвикання. За годину це зробити не вийде - спочатку замість блоку можна купувати по одній пачці, підраховувати, скільки сигарет ви викурили за день, і потроху зменшувати цю кількість. З психологічної точки зору це може бути навіть легше.

[b] Препарати і методики [/b]

Ще один спосіб кинути курити - це використання спеціальних препаратів, наприклад, нікотинових пластирів, спеціальних назальних спреїв, льодяників, жувальних резинок і так далі. Найбільш сміливі курці можуть спробувати акупунктура, гіпноз та інші різновиди альтернативної терапії.

[b] Як кинути палити без неприємних наслідків? [/b]

Щоб кинути палити, треба насамперед правильно себе мотивувати. Сьогодні навіть проводяться спеціальні мотиваційні семінари. Крім того, можна почитати відповідні сайти і форуми, присвячені цьому питанню.

[b] Міняємо спосіб життя [/b]

Якщо ви хочете кинути палити в домашніх умовах, то,перш за все, потрібно змінити спосіб життя і розпорядок дня. Наприклад, багато людей звикають палити під час перерв на обід (або на чашечку кави), тому краще заповнити цей час чимось іншим, можливо, змістити графік. Взагалі за харчуванням у цей період потрібно стежити дуже уважно. Позбавлення від цієї шкідливої звички є стресом для організму. А наш організм підсвідомо прагне «заїдати» всі неприємні ситуації. Саме з цим пов'язана надбавка у вазі, яку отримують колишні курці. Тому, якщо зовсім відмовитися від таких «перекусів» не виходить, краще вибрати для них який-небудь корисний продукт - наприклад, сухофрукти.

І, звичайно, потрібно менше часу проводити з друзями і співробітниками в так званих «курилках», оскільки навіть при самій сильній мотивації там ви піддаєтеся великим спокусі. Взагалі ідеальним варіантом було б, якби хтось із ваших друзів і близьких вас підтримав і зважився кинути палити одночасно з вами. У компанії однодумця зробити це набагато простіше!

В період, коли людина кидає палити, потрібно створити для нього найбільш комфортну обстановку. Новий стрес - і рука мимоволі потягнеться до пачки з сигаретами. Тому багато фахівців радять почати позбавлення від цієї звички в період відпустки.