Корисні поради
на всі випадки життя
» » Ріжеться зуб мудрості: як полегшити стан? Можливі ускладнення

Ріжеться зуб мудрості: як полегшити стан? Можливі ускладнення

Додано: 10.09.14
Ріжеться зуб мудрості: як полегшити стан? Можливі ускладнення
Практично кожній людині відомі ті неприємні відчуття, які виникають, коли ріжеться зуб мудрості. Це відбувається, як правило, у віці від 17 до 25 років, причому цей процес не лише тривалий, але й надзвичайно болюче.

[b] У чому полягає основна трудність прорізування зубів мудрості? [/b]

Болючість процесу прорізування зубів мудрості обумовлена тим, що на місці їх розташування не було молочних зубів. Крім того, до моменту, коли починає прорізуватися цей зуб, щелепу людини вже повністю сформована і не готова до трансформації. Ось і виходить, що регулярні пошкодження ясен, які є наслідком прорізування зуба, провокують запалення і викликають біль. Причому, що характерно, хворіти може не тільки окремий ділянку ясен, але і вся щелепа, а в деяких випадках процес прорізування навіть супроводжується високою температурою.

[b] Що робити, якщо ріжеться зуб мудрості? [/b]

Природно, що кожна людина, що зіткнувся з цією проблемою, задається питанням, що робити, щоб полегшити страждання? І тут необхідно, насамперед, згадати про профілактику розвитку запалення - не давайте інфекції потрапити в ранку (це загрожує такими ускладненнями, як гінгівіт, пародонтит або періодонтит). Захистити себе від подібних ускладнень досить просто - поки ріжеться зуб мудрості, уникайте садових робіт або будь-яких інших занять, пов'язаних з ризиком потрапляння в ротову порожнину пилу, а також регулярно полоскати рот спеціально приготовленими розчинами. Полоскати рот після прийому їжі, використовуючи для цього розчин борної кислоти або розчином марганцівки (для приготування розчину потрібно змішати з однією склянкою води близько 05 чайної ложечки речовини). Дані заходи допоможуть не тільки зняти біль, але і захиститися від запалення.

[b] Основні ускладнення при прорізуванні зубів мудрості [/b]

Процес прорізування зубів може супроводжуватись різними ускладненнями, крім того, що в цей час сильно болить ясна, людина може відчувати дискомфорт ще й з-за того, що новий зуб починає рости нерівно. Це можливо, оскільки щелепу людини на даному етапі його розвитку вже повністю сформована. Причому неправильне проростання зуба мудрості може бути по-справжньому небезпечним - мало того, що він буде заважати іншим зубам, так ще й ризик виникнення кіст і пухлин в безпосередній близькості від даного зуба зростає в кілька разів.

Крім того, зуб мудрості може просто застрягти в щелепи людини (в такому разі він буде називатися ретенированним). І наслідком цього явища, найчастіше стають, пошкодження коренів сусідніх зубів, серйозні невралгічні захворювання або регулярні головні болі.

Так що, якщо у вас сильно болить ясна і опухла щока, якщо ваш зуб мудрості почав різатися вже давно, але досі не «прорвався», якщо піднялася температура, то негайно вирушайте до стоматолога! Пам'ятайте, що тільки лікар здатний діагностувати ті чи інші ускладнення процесу прорізування зуба мудрості і усунути їх.

[b] Скільки часу прорізується зуб мудрості? [/b]

Багатьох людей цікавить питання, скільки ріжеться зуб мудрості? І тут, слід зазначити, все залежить від інсмідуальних характеристик організму. Однак, в будь-якому випадку, цей процес швидким не буває. Найчастіше, коли зуб мудрості починає зростати, він деякий час приносить своєму господареві неприємні відчуття, а потім на час завмирає, щоб незабаром відновити своє зростання. Причому цей процес можна прискорити - в цьому вам допоможе кваліфікований стоматолог.