Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як лікувати простатит в домашніх умовах? Основні пичины і симптоми захворювання

Як лікувати простатит в домашніх умовах? Основні пичины і симптоми захворювання

Додано: 10.09.14
Як лікувати простатит в домашніх умовах? Основні пичини і симптоми захворювання
Простатит - одне з найбільш неприємних і, на жаль, поширених чоловічих захворювань. Пов'язане воно із запальними процесами в передміхуровій залозі. Як лікувати простатит в домашніх умовах і чи можна взагалі це робити?

[b] Що таке простатит? [/b]

Насамперед, слід зазначити, що це суто чоловіче захворювання. Цікаво, що у жінок також є в сечівнику залози, які можуть запалюватися і давати аналогічні симптоми. Але це буває рідко. У той час як у чоловіків простатит - одна з найбільш поширених причин звернення до уролога.

Це захворювання може розвинутися з-за відсутності регулярного статевого життя, травм, в результаті переохолодження, гормональних порушень, і дуже часто - внаслідок інфекційних захворювань, які передаються статевим шляхом. Від причини залежить і лікування захворювання, а іноді і супутніх йому неприємностей (уретриту, аденоми і так далі). Тому, перш ніж цікавитися, чи можна вилікувати простатит в домашніх умовах, потрібно бути впевненим в діагнозі і причини.

[b] Основні ознаки [/b]

Симптоми можуть відрізнятися в залежності від форми захворювання. З цієї точки зору легше всього виявити гострий бактеріальний простатит, який супроводжується підвищенням температури, іноді ознобом, сильним болем у ділянці промежини. Хронічний простатит зустрічається частіше, а протікає менш помітно. Хоча і він часто характеризується неприємними відчуттями, утрудненим сечовипусканням, іноді наявністю специфічних виділень. У будь-якому випадку для постановки діагнозу потрібні лабораторні дослідження.

[b] Лікування гострого простатиту в домашніх умовах [/b]

Слід пам'ятати, що подібне лікування може проводитися тільки як доповнення до основного курсу, призначеного лікарем. Причому тут важливо не стільки те, чим лікувати (препарати все одно призначає лікар), а те, як полегшити симптоми. Наприклад, при гострої бактеріальної формі зазвичай прописують антибіотики. Однак попутно дуже важливо відновити циркуляцію крові в області таза, налагодити нормальну роботу кишечника. Для цього роблять сидячі теплі ванни, 1-2 рази на день, на 15-20 хвилин. Також лікарі радять робити теплі водні або масляні мікроклізми.

[b] Лікування хронічного простатиту [/b]

Як правило, в цьому випадку призначають більш м'які антибактеріальні препарати. Серед нетрадиційних методів виділяють акупунктуру, проте її ефективність найчастіше викликає сумніви. Також дієвим засобом вважається масаж. Існують спеціальні комплекси фізичних вправ і навіть вправ для релаксації, які можна робити в домашніх умовах. [b] Добре зарекомендувала себе фізіотерапія [/b]

Лікарі радять не нехтувати і трав'яними настоями - зрозуміло, конкретні засоби можуть прописати тільки медики. В основному робляться ванни з використанням низки і шавлії, а також деяких інших рослин, що володіють протизапальними властивостями. Вода при цьому повинна бути теплою, а сидіти в ній можна не більше 20 хвилин.

З водних процедур ще варто відзначити гідромасаж. Його можна проводити за допомогою душа, однак це потребує певних навичок. Взагалі і ванни, і гідромасаж - все повинно бути спрямоване на прогрів області промежини.

Крім цього можна робити прогрівальні компреси. Тут найефективнішим засобом вважається парафін, але прогрівати можна і з допомогою морської солі або морського піску (зрозуміло, належним чином упакованого в мішечок з щільної тканини). Тривалість курсу вам зможе підказати лікар.