Корисні поради
на всі випадки життя
» » Чому сохнуть губи: причини та методи усунення проблеми

Чому сохнуть губи: причини та методи усунення проблеми

Додано: 10.09.14
Чому сохнуть губи: причини та методи усунення проблеми
Проблема знайома багатьом - сухість і розтріскування губ. Стан це досить неприємне як у фізичному, так і в моральному плані. Як правило, воно виникає в зимові місяці і приносить масу неприємних відчуттів в різних ситуаціях. Так як проблема дуже поширена і актуальна, варто зупинитися на ній детальніше і спробувати з'ясувати всі причини і фактори, які викликають хворобу. Давайте розглянемо можливі спобличчя його лікування або запобігання.

[b] Головні причин сухості губ [/b]

1. Недостатня кількість води в організмі. Хоча на перший погляд незрозуміло яка тут взаємозв'язок? Пояснюється все просто - зневоднення організму веде до того, що йому нема чим наповнювати клітини, які відповідають за зволоження шкіри.

2. Нестача тих чи інших вітамінів. Як правило, організм відчуває дефіцит вітамінів групи B2 який викликає тріщини в куточках губ і заїди; вітаміну А, який відповідає за стан нашої шкіри і вітаміну С, який виробляє колаген, що відповідає за старіння. Звідси випливає основна проблема - авітаміноз.

3. Алергія - ще одна причина, по якій сохнуть і тріскаються губи. Організм людини не завжди сприймає ті чи інші елементи, що містяться в помаді або зубної пасти. Крім того алергію можуть викликати лікарські препарати.

4. Генетичні та інші захворювання, зокрема, атопічний дерматит, цукровий діабет.

[b] Про фактори [/b]

1. Звичайно ж, це погодні умови. Холодне і сухе повітря, вітер, а також яскраве сонце - все це викликає сухість губ, а часом і їх розтріскування.

2. Шкідливі звички. Як не смно, але це теж досить вагомий фактор у цій справі. Сюди можна віднести куріння, покусування губ в стресовій ситуації, облизування їх на вітрі або морозі.

Дана проблема стосується не лише дорослих, але і дітей. У дитини більш тонка і ніжна шкіра, і, як правило, його імунітет може бути слабкіше, ніж у дорослого. Тому діти більш схильні до впливу зовнішніх і внутрішніх факторів.

[b] Від теорії до практики: корисні поради [/b]

1. Щоб ваш організм не страждав від нестачі води, будьте до нього уважні і пийте не менше 15 л рідини в день, а в жарку пору року близько 2 л. Намагайтеся не замінювати воду чаєм, кавою та іншими подібними напоями.

2. Слідкуйте за харчуванням і вживайте більше продуктів, збагачених вітамінами. Чи намагайтеся приймати полівітамінні комплекси у найскладніші для організму періоди - взимку і навесні.

3. Намагайтеся не зловживати солодким і продуктами з великим вмістом цукру.

4. Якщо проблема вас вже наздогнала, скористайтесь живильними кремами і масками, які знизять рівень сухості (це також може бути формула - пантенол + ромашка).

5. Позбавляйтеся від звички облизувати губи на вулиці, особливо в холодну і вітряну погоду. І, виходячи з дому, користуйтеся гігієнічними помадами, які захистять губи від обвітрювання.

6. У разі алергічної реакції відразу припиніть використання того препарату, який її викликає. Ще один варіант: можна підтримати себе прийомом антигістамінних препаратів.

[b] На закінчення [/b]

Якщо уважно прочитання і аналізу інформації вам до цих пір не ясно, чому сохнуть губи, слід звернутися за кваліфікованою рекомендацією лікаря. Пройти всі необхідні аналізи і з'ясувати причину, яка викликає цю проблему. Досить часто це може бути таке захворювання як хейліт, який необхідно лікувати тільки під керівництвом лікаря.