Корисні поради
на всі випадки життя
» » Ком в горлі і відрижка: головні причини і варіанти лікування

Ком в горлі і відрижка: головні причини і варіанти лікування

Додано: 10.09.14
Ком в горлі і відрижка: головні причини і варіанти лікування
Відомо, що відчуття грудки в горлі з'являється внаслідок спазму м'язів. Причому в більшості випадків з цим явищем стикаються саме представниці прекрасної статі - у чоловіків ком у горлі і відрижка спостерігаються значно рідше, ніж у жінок. І в певних можуть також супроводжуватися першінням, лоскотання, печією, задухою, болем у шиї або в потиличній частині голови. Які найбільш поширені причини подібного явища та специфіка його лікування?

[b] Чому утворюється ком в горлі? [/b]

[b] 1. [/b] Якщо чоловік нещодавно переніс стрес. Нервові переживання, хвилювання, депресія - все це може викликати утворення кома в горлі (відрижкою він, як правило, не супроводжується). Причому варто людині заспокоїтися, як це відчуття пройде саме по собі.

Як лікуватися в цьому випадку? Щоб позбутися нервового кома» слід докласти певні зусилля - ви повинні добре висипатися (причому постіль повинна бути досить жорсткою, а подушка - невеликий), якісно і раціонально харчуватися, регулярно бувати на свіжому повітрі. Крім того, в раціон необхідно ввести в невеликих кількостях мед і корінь женьшеню (варто зазначити, що женьшень підвищує артеріальний тиск).

[b] 2. [/b] Якщо ви зіткнулися з цими відчуттями безпосередньо після прийому їжі, і вирішили уточнити, що це таке, у свого лікаря, цілком можливо, що у вас діагностують захворювання ШКТ. У такому разі слід пройти обстеження, за допомогою якого буде з'ясовано, чи страждаєте ви звичайним гастритом або чимось більш серйозним.

[b] 3. [/b] Нерідко така проблема спостерігається у людей, які страждають захворюваннями щитовидної залози. Як правило, це відбувається:

- при дефіциті в організмі йоду;

- при дифузному токсичному зобі;

- при протіканні запальних процесів у цьому органі.

Тут лікуванням пацієнта повинен займатися ендокринолог.

[b] 4. [/b] Також подібне відчуття може виникнути, якщо людина страждає остеохондрозом шийного відділу хребта. Причинами його виникнення стають неправильне харчування, порушення обміну речовин і сну, шкідливі звички.

Щоб вилікувати остеохондроз і позбутися від неприємних відчуттів у горлі, застосовують найрізноманітніші методики: лазеротерапію, голкорефлексотерапію, електростимуляцію, мануальну і вакуумну терапію і так далі.

[b] 5. [/b] Ком в горлі, а також відрижка повітрям можуть бути ознакою вегетосудинної дистонії. Причому іншими симптомами у такому випадку є оніміння язика і сухість у роті.

Підбираючи для пацієнта інсмідуальну програму лікування, лікарі прагнуть до того, щоб повністю усунути гіподинамію, знизити фізичні навантаження й емоційне напруження, створити для людини максимально комфортні умови життя.

[b] 6. [/b] Не завжди ком у горлі і неприємна відрижка є симптомами легких і безпечних захворювань - у деяких випадках вони свідчать про розвиток раку гортані. Супутніми ознаками є сиплість голосу, частий сухий кашель, першіння під час прийому їжі. Найчастіше дане захворювання розвивається внаслідок зловживання тютюном і алкоголем, а також внаслідок впливу токсичних хімічних речовин. І для того, щоб вилікувати пацієнта необхідно використовувати хірургічні методи.

Існують і інші причини, за якими можуть виникати відчуття грудки в горлі і відрижка, і якщо ви зіткнулися з подібними симптомами, не гаючи часу, відвідайте лікаря. Тільки він зможе професійно поставити діагноз.