Корисні поради
на всі випадки життя
» » Гіпертрофія лівого шлуночка: ознаки та способи лікування

Гіпертрофія лівого шлуночка: ознаки та способи лікування

Додано: 10.09.14
Гіпертрофія лівого шлуночка: ознаки та спобличчя лікування
Серед захворювань серцево-судинної системи слід виділити таке явище, як гіпертрофія лівого шлуночка. Саме по собі воно не є хворобою. Це, скоріше, свідчення того, що в організмі є й інші проблеми.

[b] Що це означає? [/b]

Саме слово «гіпертрофія» означає збільшення. Лікування цього синдрому залежить від того, які причини його викликали і до яких наслідків воно може призвести. Найчастіше його супроводжують такі ознаки, як підвищений артеріальний тиск. Справа в тому, що в цьому випадку лівий шлуночок працює інтенсивніше, його обсяг збільшується, з часом тканини можуть втратити еластичність і тоді у людини виникають проблеми з серцем.

[b] У чому причини? [/b]

Крім високого тиску, збільшення лівого шлуночка може бути проявом інсмідуальних особливостей серцевого м'яза. Крім того, з такого проблемою стикаються ті, хто інтенсивно займається спортом, оскільки тренування також змушують лівий шлуночок працювати з додатковим навантаженням і в посиленому режимі. Ось чому роботу серця під час занять спортом слід постійно контролювати.

Слід зазначити, що ожиріння опосередковано може призвести до таких же проблем, оскільки воно підвищує кров'яний тиск. З тих же причин гіпертрофія може виникати і у вагітних - в даному випадку вона нічим не загрожує матері і дитині, головне - правильно розподілити фізичні навантаження. В цілому ж це порушення не заважає виносити і народити здорову дитину.

[b] Симптоматика [/b]

Слід зазначити, що в останні роки гіпертрофія серйозно помолодшала. Сьогодні вона може розвиватися навіть у маленьких дітей, і виною всьому - неправильний спосіб життя, недолік кисню і рухової активності. Тому постійний контроль тиску повинен бути нормою - найчастіше саме він попередить про небезпеку. Адже самі по собі симптоми порушення довгий час можуть бути практично непомітні.

Проте з часом деякі ознаки можуть з'явитися. Це задишка, часте серцебиття, біль у грудях, іноді - запаморочення і навіть непритомність. Оскільки лівий шлуночок відповідає за подачу крові до інших органів, не варто залишати це без уваги. Бажано відразу ж звернутися до кардіолога, який зможе призначити всі необхідні аналізи та дослідження. Зокрема, необхідно буде здати аналізи крові, постійно проводити контроль артеріального тиску. У деяких випадках, крім ЕКГ, можуть призначити УЗД.

[b] Як лікують гіпертрофію? [/b]

Лікування гіпертрофії лівого шлуночка серця проводять різними методами. З фармацевтичних препаратів зазвичай призначають бета-адреноблокатори. На час їх прийому алкоголь пацієнтам заборонений.

Важливу роль грає дотримання режиму дня. Пацієнтам потрібно більше рухатися, але високі фізичні навантаження їм протипоказані. Хоча плаванням, пілатесом, аеробікою, особливими видами лікувальної фізкультури займатися можна.

Оскільки зайва вага впливає на тиск і роботу серця рекомендується дотримувати певну дієту. Для цього потрібно скоротити вживання жирів і солі. Зате у раціоні повинно бути багато овочів, фруктів і кисломолочних продуктів.

Якщо не дотримуватися рекомендацій лікаря, захворювання може прогресувати. І в особливо запущених випадках можливе хірургічне втручання. Адже інакше гіпертрофія призводить до серцевої недостатності, інфаркту або навіть інсульту.