Корисні поради
на всі випадки життя
» » Рясні місячні після пологів: норма чи патологія?

Рясні місячні після пологів: норма чи патологія?

Додано: 10.09.14
Рясні місячні після пологів: норма чи патологія?
Після пологів - природних або проведених шляхом кесаревого розтину - менструальний цикл відновлюється у кожної жінки в різні терміни, чіткого графіка не існує. Вважається, що для повного його відновлення необхідний період 8-14 місяців. Хоча буває, коли це відбувається за два місяці, а трапляється і так, що менструація не настає протягом двох років. Як правило, уже в перший раз жінка побачить зміни в порівнянні з тим, що було до вагітності. Зокрема, це можуть бути рясні місячні після пологів. Наскільки така ситуація нормальна?[b] Що відбувається після пологів? [/b]Дуже часто жінки приймають за менструацію кров'янисті виділення з піхви, які можуть з'являтися протягом перших двох-трьох місяців після пологів. Насправді це залишкове маткова кровотеча. І якщо такий прояв турбує (наприклад, жінка вважає місячні дуже рясними), потрібно звернутися до лікаря.Справжня менструація при грудному вигодовуванні починається набагато пізніше. Пов'язано це з самим механізмом лактації. За появу молока в організмі відповідає гормон пролактин. Одночасно він пригнічує синтез гормонів в яєчниках і, відповідно, дозрівання яйцеклітини. Таким чином, овуляція не відбувається, а значить, немає і місячних. Після введення прикорму вироблення пролактину буде знижуватися, і поступово менструальний цикл відновитися. У мам, чиї малюки харчуються і грудним молоком, і сумішшю, місячні можуть з'явитися вже через 3-4 місяці після пологів. У разі штучного вигодовування, менструації відновиться вже до кінця другого місяця.[b] Як змінюється менструація? [/b]Після вагітності місячні часто бувають більш болючими, а також стають рясними. З часом, коли матка повернеться в свій звичайний стан і почне функціонувати так само, як до пологів, це пройде.Передменструальний синдром у цей час стає більш вираженим. Він характеризується вже не просто поганим настроєм і дратівливістю, але і болем у суглобах, затримкою рідини в організмі, безсонням або розсіяним увагою. Виною всьому - гормональний фон. Коли він прийде в норму, про всіх цих симптомах можна буде забути.[b] Чому місячні стають рясними? [/b]На це впливає безліч факторів. Причиною можуть стати пологи з ускладненнями, разрешившиеся не природним шляхом, а із застосуванням кесаревого розтину. Але головний фактор - це все-таки процес відновлення функції матки. Чим швидше він пройде, тим менш рясними і хворобливими будуть місячні. До речі, якщо під час вагітності жінка повноцінно харчувалася, проходила обстеження, дотримуватись раціонального режиму, то менструація нормалізується швидше.Що вважати рясними місячними? Нормою є кровотеча, яка триває менше семи днів, при цьому навіть в період її найвищої інтенсивності однієї прокладки повинно вистачати в ідеалі на 4-5 годин. Крові може виділятися більше, ніж зазвичай, але за кольором і консистенції виділення нічим не повинні відрізнятися від тих, які були до пологів.

[b] Які проблеми можуть виникнути? [/b]

Іноді жінки стикаються з такою проблемою, як рясні місячні зі згустками крові після пологів. Якщо від моменту народження дитини минуло не більше 4-х тижнів, це можуть бути згустки плаценти, що залишилися в матці. Що робити в такому випадку? Звернутися до лікаря, який після огляду може призначити вискоблювання. Іноді ця процедура і не знадобиться, якщо згустки є наслідком поганого скорочення матки. У такому випадку лікар пропише медикаментозне лікування.

Якщо ж проблема з'явилася не в перші тижні, а пізніше, це може бути симптомом анемії, тобто нестачі заліза. Вирішити її можна шляхом прийому спеціальних препаратів. Але в будь-якому випадку встановлювати діагноз і прописувати конкретний засіб повинен тільки лікар.