Корисні поради
на всі випадки життя
» » Все про користь алое

Все про користь алое

Додано: 10.09.14
Все про користь алое
Назва «алое» походить з латинської мови, в якій воно було запозичене, імовірно, з арабського і означало гіркуватий присмак соку цієї рослини.

Корисні властивості алое відомі людям з давніх часів. Вже в епоху античності були складені рекомендації щодо застосування алое в медичних цілях і описані можливі протипоказання.

Незважаючи на те, що на батьківщині смного рослини, в Африці і на Аравійському півострові, відомі сотні його видів, далеко не всі з них використовуються для лікування і профілактики. Корисні властивості пояснюються хімічним складом соку алое, в якому в унікальній пропорції зосереджено безліч мікроелементів.

У соку міститься багато різних вітамінів, у тому числі: A, B1 B2 B6 C і E, а також ніацин і фолієва кислота . Крім того алое віра є одним з досить рідкісних рослин, що містять вітамін B12. Містить алое і корисні для людини мінеральні речовини, такі як кальцій, натрій, калій, залізо, цинк, мідь, марганець і магній, хром

Розрізняють корисні якості соку алое, а також виготовлених на його основі мазей, настоянок, емульсій і так далі. У зв'язку зі специфічним смаком соку рослини, його застосування в основному зводиться до медичними показаннями. При цьому для виробництва лікарських препаратів рекомендується використовувати лише зрілі м'ясисті листя завдовжки не менше 10-15 см.

Найбільш відома користь соку алое як знезаражуючого, загоювального або косметичного засобу для зовнішнього застосування. Але в сучасній медицині свіжий або згущений сік алое (сабур) використовується також для виготовлення різних ліків, за допомогою яких борються з гастроентерологічними, неврологічними, легеневими і судинними захворюваннями, здійснюють профілактику хвороб дихальних шляхів, ротової порожнини, алергії і розвитку злоякісних утворень.

Все про користь алое
Напій на основі алое можна сміливо рекомендувати таких захворюваннях, як виразкова хвороба , печія, та інших проблемах з травленням. Але при цьому варто мати на увазі, що сік має виражену послаблюючу дію.

Сік з листя алое може бути досить ефективний в якості відмінного імуностимулюючого засобу. Це обумовлено тим, що полісахариди, що містяться в ньому, мають стимулюючий вплив на макрофаги - різновид лейкоцитів, відповідальних за боротьбу з вірусами.

Використання алое в урології і гінекології засноване на загальному ефекті для чоловіків і для жінок. Однак, властивості алое містяться в флавоноїдів зумовлюють те, що препарати з цієї рослини не рекомендується приймати вагітним. Також не варто приймати містять сік алое склади тим, у кого вже поставлений онкологічний діагноз, виявлені захворювання нирок і печінки, серцева недостатність яких спостерігається важкий запальний процес або загальне виснаження організму.

Хоча вирощувати алое можна самостійно, при наявності діагностованих захворювань приймати його сік або зроблені на його основі ліки всередину слід тільки після консультації з фахівцем.