Корисні поради
на всі випадки життя
» » Чому з'являється шум у вухах?

Чому з'являється шум у вухах?

Додано: 10.09.14
Чому з'являється шум у вухах?
Багато людей стикаються з таким відчуттям, як шум у вухах, ніяк не пов'язаний із зовнішніми подразниками. Саме по собі він не є патологією. Однак може бути ознакою більш серйозного захворювання і носити різний характер - постійний або тимчасовий, інтенсивний або практично невираженний. Звук при цьому може бути м'яким, як дзюрчання води, або дратівливим, як комариний писк. У будь-якому випадку слід встановити його причину.

[b] Чому виникає шум у вухах? [/b]

Це явище можна пояснити відразу з декількох точок зору. Іноді він чути тільки самій людині, і тоді називається суб'єктивним. Якщо шум чути сторонньому спостерігачеві - об'єктивним. В останньому випадку його можна навіть зафіксувати з допомогою певних інструментальних методів. Причини його виникнення зазвичай пов'язані з порушеннями нейром'язової або суглобової системи (при патології щелепних суглобів). Іноді вони також можуть пояснюватися наявністю деяких судинних проблем, до яких відносяться як серцеві захворювання, так і аномальне розташування окремих судин. У важких випадках причиною його стає пухлина головного мозку, що здавлює частина посудиною. Зазвичай вони добре прослуховуються фонендоскопом.

[b] Суб'єктивний шум [/b]

У суб'єктивної різновиди набагато більше причин. Це може бути і сама буденна сірчана пробка, і деякі захворювання вуха (наприклад, баротравма, отит). Більш того, в деяких випадках це пов'язано з ендокринною системою (тобто з наявністю цукрового діабету, гіпер - та гіпотиреозу), гепатит, атеросклерозом судин. Іноді шум у вухах є наслідком прийому деяких ліків, симптомом остеохондрозу шийного відділу і навіть проявом психічних захворювань - наприклад, шизофренії або депресивного розладу .

[b] Класифікація шумів [/b]При такому великому переліку, потрібні додаткові ознаки, за якими можна класифікувати шуми і поставити діагноз. Зазвичай лікар використовує описову методику. Наприклад, якщо шум чути як би віддалено, на периферії, це симптом приглухуватості. Якщо пацієнт чує дзвін - це може говорити про ураження слухового нерва. При отиті шум нагадує скрегіт, потріскування або лопанье бульбашок. Якщо це ЛОР-захворювання, то у пацієнта шумить виключно у хворому вусі. Але при інших порушеннях звук може локалізуватися і в інших місцях. Наприклад, в потилиці - тоді це вже симптоми судинного захворювання. Ігнорувати його не можна, оскільки наслідки можуть бути катастрофічними (особливо це стосується ішемії мозку або пухлин).

Якщо ж звук залежить від температурних і кліматичних факторів, може посилюватися при хвилюванні, то це говорить про порушення ендокринної або вегетативної системи. Втім, іноді це цілком природне явище. Шум почав з'являтися при фізичних навантаженнях або при вагітності - в таких випадках хвилюватися не варто, цього всього лише показник того, що судинна система працює в посиленому режимі.

Чому з'являється шум у вухах?
[b] Що таке приглухуватість? [/b]

Дуже часто шум стає причиною приглухуватості, тобто зниження слуху. Зазвичай у такому випадку він проявляється як низькочастотний звук десь у віддаленні. Якщо захворювання з'явилося раптово, це можуть бути ознаки інфекції або запального процесу у внутрішньому вусі. Іноді таке явище буває наслідком травми. Крім того, воно супроводжує гіпертонічну хворобу та деякі порушення кровообігу. У рідкісних випадках приглухуватість викликана прийомом медикаментозних препаратів (звичайно мова йде про певний тип антибіотиків). Точну причину і діагноз зможе встановити тільки лікар.

[b] Можливі проблеми [/b]

Не варто вважати такий шум нешкідливим явищем. Якщо не приділити йому належної уваги, він може серйозно погіршити якість життя, оскільки заважає нормальній роботі, і повноцінному відпочинку. Це призводить до стресу, а він, у свою чергу, може посилити судинні захворювання. І, звичайно, варто ще раз нагадати про те, що шум може бути проявом серйозного захворювання, яке загрожує пошкодженням мозку або повною втратою слуху.

[b] Варіанти лікування [/b]

Слід зазначити, що оскільки сам по собі шум патологією не є, лікування буде направлено на те захворювання, яке його викликало. Наприклад, якщо це результат отосклерозу, різних судинних пухлин, то можуть застосовуватися хірургічні методи. Як правило, вони полягають у так званій стапедопластике. Вона ефективно бореться з низькочастотним шумом, обумовленим отосклерозом. Якщо у пацієнта травмована барабанна перетинка, то може бути використана мірінгопластіка.Якщо ж мова йде про інших судинних патологіях, призначається медикаментозне лікування. Так, іноді використовуються препарати на основі бетагістину дигідрохлориду. Він володіє судинорозширювальним ефектом. У результаті його застосування поліпшується забезпечення внутрішнього вуха киснем, і шум проходить. Якщо ж приглухуватість викликана інфекційними захворюваннями, то потрібно виявити збудників і боротися з ними за допомогою антибіотиків та інших препаратів.

Однак лікарі визнають, що далеко не завжди сама ретельна діагностика може встановити причину шумів. У такому випадку немає ефективних медикаментозних або хірургічних методів. Іноді можуть просто порадити слухати відволікаючі звуки - наприклад, шум дощу або цокання годинника. Але, звичайно, такі випадки трапляються досить рідко.

[b] Інші методи лікування [/b]

Якщо шум викликаний проблемами в вегетационной або ендокринної системи, то всі заходи повинні бути спрямовані на поліпшення метаболізму. Зокрема, це може бути прийом вітамінів групи В, антиоксиданти, деяких гормональних препаратів. При підвищеному артеріальному тиску лікування спрямоване на виведення зайвої рідини їх організму.

Існують і більш радикальні методи. Наприклад, при деяких захворюваннях використовується гірудотерапія, тобто лікування п'явками. Добре зарекомендувала себе і не зовсім традиційна акупунктура. Однак це не означає, що ви самі собі можете прописати таке лікування. Поставити діагноз і призначити процедури може тільки лікар.

[b] Китайська медицина [/b]

У китайській медицині прийнято проводити 1-2 рази в день масаж вух. Він буде корисний при судинних захворюваннях, так як допомагає налагодити кровообіг. Краще, звичайно, порадитися з лікарем перед застосуванням цієї системи. Вона, втім, включає в себе досить легкі вправи. Можна обхопити поверхню вушної раковини великим і вказівним пальцями і почати досить інтенсивно її розтирати. Цей рух повторюють кілька разів. Потім захоплюють поверхню вказівним і великим пальцем, дещо відтягують її в сторону і 5-6 разів струшують вушну раковину. Майстри цигун можуть познайомити вас з іншими прийомами самомасажу.

[b] Народні засоби [/b]

Якщо шум у вухах викликаний високим артеріальним тиском, його лікують народними засобами, які, тим не менш, визнає і офіційна медицина. При високому тиску п'ють журавлинний або буряковий сік. Добре допомагають настої меліси лікарської, а також склянку води з медом, в яку вичавлений сік половини лимона (такий напій п'ють раз в день). Прекрасно зарекомендували себе і лікувальні трави (лист костяниці, квітка талабан). Але, звичайно, перед тим, як їх приймати, потрібно порадитися з лікарем.Пам'ятайте, що сильний шум або раптова приглухуватість можуть бути проявом серйозного захворювання, так що не поспішайте беззастережно довіряти народній медицині і обов'язково відвідайте отоларинголога.