Корисні поради
на всі випадки життя
» » День захисника вітчизни - 23 лютого: історія свята

День захисника вітчизни - 23 лютого: історія свята

Додано: 10.09.14
Рубрика: Цікаве
23 лютого - День захисника вітчизни. Вважати його святковим, адже кожен рік прекрасна половина людства ламає голову над тим, що б подарувати улюбленому папі, чоловіка або хлопця в цей день? Спробуємо розібратися, коли і за яких обставин з'явилася усталена вже за багато років традиція вшанування чоловіків саме в останній місяць зими. Тепер уже мало кого хвилює, служив чоловік в армії, працював у силових структурах чи ні. Головне - він чоловік, а тому заслуговує, щоб, принаймні, раз в році його вшановували, як сильного, надійного і самого кращого.

23 лютого: історія свята

Ми настільки звикли до цього свята, що часто і не замислюємося, звідки він бере витоки. А історія його починається з 1918 року. Спочатку існувала версія, що поява такої події як 23 лютого пов'язано з успіхами Червоної Армії в боротьбі з німецькими військами на фронті в Першу світову війну. Насправді Червона Армія була створена 28 січня 1918 року першим декретом, що свідчить про формування Робітничо-Селянської Червоної Армії (РСЧА). Зауважте, що перший місяць ця армія існувала суто формально, і лише в 20-х числах лютого відкрилися пункти з набором добровольців в її ряди.

У цей період не йшло мови про будь-яких значущих успіхи на фронті, адже ситуація була вкрай складною. Солдати втомилися від війни, вони вже не розуміли, проти кого воювати, в таборах панувала плутанина. Бездарність військового керівництва і його нездатність зробити правильні дії призвели в підсумку до висновку молодим радянським урядом ганебного Брестського миру, умови якого були вигідні Німеччини.

Наступна річниця створення Червоної армії через зволікання різного характеру, в тому числі і бюрократичних, була отпразднована лише 23 лютого. Потім про цю дату забули на кілька років. І не смно, адже спочатку святкування цієї дати передбачалося в якості разової агітаційної акції. Тим не менш, у 1922 році цей день, з ініціативи Троцького, був з розмахом відзначений як національне свято . Саме з цього року бере свій початок офіційна назва цієї події - День Червоної Армії і Військово-Морського Флоту.

Трактування історії по-сталінськи

У 1938 році переможний теза був остаточно закріплений. І. в. Сталін виступив з промовою, присвяченій 20-річчю створення РСЧА. Після цього стала активно пропагуватися думка, що саме в 1918 році кайзерівські війська отримали відсіч під Псковом і Нарвою. Про ганебний Брестський мир замовчувалося, про нього наче забули.

Свято? Так!

Однак не будемо применшувати роль захисників Вітчизни, адже невірне трактування свята - це вина ідеологів, а не солдат. Тільки завдяки мужності наших захисників вдалося врятувати Росію і багато інші країни від німецької окупації. У 1946 році свято було в черговий раз перейменований: на цей раз в День Радянської Армії і Військово-Морського Флоту.

Вже у 21-му столітті історія розставила все по своїх місцях: невірне трактування цього свята виправлена в 2006 році і «день перемоги над кайзерівськими військами» перетворився в «День Захисника Вітчизни». З 2002 року 23 лютого визнаний офіційним вихідним. Він зазначається також у країнах колишнього СРСР (україна, Киргизії, Казахстані та інших).

У День Захисника Вітчизни жінки поспішають привітати своїх коханих чоловіків, що мають відношення до військової служби або немає. Насправді вітання приймають всі чоловіки без винятку, майбутні і справжні захисників, ті, хто служив в армії, і ті, хто з якихось причин не пройшов цю школу життя. Адже бути чоловіком - це нелегка праця, а виправдати звання захисника ще складніше.