Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як пофарбувати яйця на великдень? Різні способи фарбування

Як пофарбувати яйця на великдень? Різні способи фарбування

Додано: 10.09.14
Як пофарбувати яйця на великдень? Різні спобличчя фарбування
Фарбоване яйце - символ Великодня. Йому відводиться важлива роль у пасхальній обрядовості. Їх прийнято дарувати близьким, рідним, сусідам. На вулиці ними пригощають зустрів жебраків. Будь-які фарбовані яйця називаються «крашанки», а розписані візерунками - «писанки». Існує безліч способів, як фарбувати яйця на великдень.

[b] Забарвлення в цибульному відварі [/b]

Найбільш популярний спосіб забарвлення. Робиться відвар з лушпиння цибулі, який повинен настоятися. Чисті яйця опускають у відвар і варять 10 хвилин. Потім виймають і сушать. Після протирання соняшниковою олією, вони дуже красиво блищать. Кількість використаної лушпиння надає колір від жовтого до насиченого червоно-коричневого.

Як пофарбувати яйця на великдень? Різні спобличчя фарбування
Існує ще один ефектний спосіб. Для цього потрібні листя петрушки або іншої зелені. Перед варінням на шкаралупу укладаються листочки, утворюючи потрібний малюнок. Тепер яйця треба акуратно обтягнути, наприклад, клаптиком колготок. Обережно зав'язати, щоб листя щільно зафіксувалися на шкаралупі, і помістити в цибульний відвар. На яйцях залишиться мальовничий білий візерунок.

Як пофарбувати яйця на великдень? Різні спобличчя фарбування
Можна зробити коричневі варіанти у білу цяточку. Мокрі яйця обвалюються в рисі і також відварюються в закутанном вигляді.

[b] З бісером [/b]

Парафінову свічку розтопити на пару. Кожне зварене, висушене і охолоджене яйце потрібно вмочити в рідкий парафін. Після застигання парафіну можна прикрашати бісером.

Взявши бісеринку звичайним пінцетом, нагріти її над свічкою і укласти на поверхні потрібне візерунком. Бісеринки відразу ж приклеяться. Так прості яйця перетворюються на витвори мистецтва.

Як пофарбувати яйця на великдень? Різні спобличчя фарбування
[b] Використання готових великодніх наборів [/b]

Можна пофарбувати і готовими наборами. При цьому дуже важливо дотримуватися інструкції на упаковці з барвниками.

Перед фарбуванням на столі стелиться папір (тільки не газета!), викладаються ножиці і одноразові рукавички, ставиться ємність з гарячою водою. Пакетики з рідкою фарбою потрібно опустити в гарячу воду.

До процедури зварені яйця потрібно обсушити. Надівши рукавички, вибрати пакетик з фарбою і зрізати куточок. Суха поверхня гарячого яйця покривається барвником. Його необхідно розтерти рівномірно. Якщо потрібен інший колір, то рукавички слід промити, насухо промокнути серветкою і все повторити.

Фарбовані яйця потрібно викласти на чистий аркуш паперу або розмістити на спеціальних підставках.

Так як заздалегідь важко судити про якість та безпеку барвників, то потрібно стежити за збереженням цілісності шкаралупи.

[b] Прикраси [/b]

Нарізати ізоляційну стрічку або скотч на квадратики, вузькі смужки, будь силуети. Все це наклеїти на яйця перед фарбуванням. Після того, як вони обсохнуть, клейку стрічку видалити.

Як пофарбувати яйця на великдень? Різні спобличчя фарбування
Оригінально виглядають яйця, послідовно пофарбовані в двох різних барвниках з використанням ізоляційної стрічки.

Як пофарбувати яйця на великдень? Різні спобличчя фарбування
Ефектно виглядають варіанти «під мармур». Щоб отримати такий результат, треба додати рослинне масло в воду з барвником.

Як пофарбувати яйця на великдень? Різні спобличчя фарбування
[b] Зміст символів [/b]

На пасхальні яйця можна наносити будь-які малюнки. Але ж вони повинні нести якийсь сенс. І він існує. Деякі символи означають наступне.

Сосна є символом здоров'я.

Голуб символізує душу.

Сіточка уособлює долю.

Дубок також відноситься до символу здоров'я.

Крапочки, як і хміль, - знак родючості. Також символом матері і родючості є будь-які ягоди.

Сливи символізують любов.

Квіточки - це символ дівоцтва.

Великодні яйця прикрашають не тільки стіл, а й весь будинок. Рішення питання, як прикрасити будинок до великодня, буде тільки тоді правильним, коли великодній стіл «раскрасится» яскравими, незвичайними яйцями. Головне - вкласти в це заняття свою душу і бажання творити прекрасне.