Корисні поради
на всі випадки життя
» » Різдвяні ворожіння на майбутнє

Різдвяні ворожіння на майбутнє

Додано: 10.09.14
Рубрика: Цікаве
Різдвяні ворожіння на майбутнє
У переддень Різдва прийнято ворожити. З чим пов'язаний цей звичай? Адже церква ставиться до подібних речей негативно, і дуже часто можна почути в проповідях заклики відмовитися від подібних забобонів. Різдвяні ворожіння, як і водохресні - це данина дуже давнім язичницьким традиціям.

[b] Історія різдвяних ворожінь [/b]

У слов'ян, як і у багатьох інших європейських народів, в календарі був час, яке вважалося особливо сприятливим для ворожінь. Якщо проаналізувати традиції, то стає зрозуміло, що воно припадало на переломні для природи періоди, що народна магія вважала найбільш небезпечними, а тому - відкритими для потойбічних сил. Так, ворожили на Іванов день (влітку). Але не менш популярними були й різдвяні ворожіння. І те, і інше - події, приурочені до літнього та зимового сонцестояння, яке грали найважливішу роль в стародавньому календарі.

При цьому гадати починали задовго до Різдва, в дні «зимових» святих (Варвари або Миколи). А деякі види ворожінь були розтягнуті в часі. Наприклад, за 12 днів до свята Різдва можна було поставити у воду гілки плодових дерев і загадати, розквітнуть вони до святвечора. В деяких регіонах за 12 днів до Різдва в особливий глечик набирали проточну воду і кожен день потроху відливали її, використовуючи для вмивання. У народі вірили, що тоді у святвечір присниться віщий сон.

[b] Який час вважається ідеальним для ворожінь? [/b]

У народній традиції завжди вважалося, що приступати до ворожіння слід ввечері або вночі. І робити це можна лише до перших півнів. Після цього будь-які отримані результати можна вважати недійсними. Краще ж усього закінчити ритуал до святкової церковної служби, оскільки вона виганяє бісів, а ворожіння завжди закликають на допомогу нечисту силу.

[b] Дізнаємося ім'я судженого [/b]

Перед сном незаміжньою дівчині необхідно нарізати невеликих паперових смужок, написати на них чоловічі імена і покласти під подушку. З ранку витягнути першу-ліпшу папірець. Яке ім'я випаде - так і зватимуть чоловіка. Також можна вийти на святвечір на вулицю і запитати ім'я першого перехожого. Як не смно, але подібні ворожіння часто бувають достовірними.

[b] Варіанти ворожінь: з тіні і полум'я [/b]

Не всі з тих варіантів ворожіння, які використовували наші предки, можна здійснити сьогодні. Погодьтеся, в сучасному місті досить складно гадати по собачому гавкоту. Та й за околицю, якщо не живеш на околиці мегаполісу, вийти не вийде. Але деякі методи можна взяти на озброєння.

Наприклад, гадання по тіні. Для нього знадобиться папір (краще всього взяти аркуш газети). Його потрібно як слід зім'яти, не скачуючи при цьому в щільний шар. Папір кладуть на тарілки і підпалюють. Коли вона повністю прогорить, поруч з тарілкою ставлять свічку, щоб посмитися на ту тінь, яку згоріла папір буде відкидати на стіну. Тлумачення фігур залишають на розсуд гадающего, хоча воно близьке до значень, що використовується при ворожінні на свічках.

[b] Різдвяне ворожіння на воску [/b]

Для цього гадання вам потрібні навіть не цілі свічки, а їх недогарки. Декоративні кольорові свічки (тим більше гелеві) брати не можна. Потрібні парафінові або воскові. Їх складають у будь-яку металеву посуд, розплавляють на вогні і відразу ж вливають у відповідну ємність з холодною водою. При цьому утворюються різні фігури. Якщо ви бачите в цій застиглої маси будинок, це обіцяє придбання новим житлом або заміжжям, дерево з спрямованими вгору гілками - це швидка радість. Втім, якщо вам здається, що гілки його поникли, це обіцяє нудьгу і тугу. Швидке весілля пророкують кільце або свічка. Сприятливими вважаються символами квітка і зірка. А ось ями або поглиблення віщують нещастя і хвороба. Аналогічним є ворожіння на кавовій гущі, де все також залежить від вашої уяви і вміння бачити знаки. Вірити результатам ворожінь чи ні - вирішувати вам, адже всі подібні ритуали служать однієї мети - спілкування з власною підсвідомістю. Пам'ятайте, що б вам не сказав внутрішній голос, тільки ви можете змінити своє майбутнє і долю.