Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як позбутися від любовної залежності? Основні симптоми та причини

Як позбутися від любовної залежності? Основні симптоми та причини

Додано: 10.09.14
Як позбутися від любовної залежності? Основні симптоми та причини
Сповідь не однієї жінки з приводу хворий закоханості у чоловіка доводилося чути психологів і психотерапевтів. Головне, що сама жінка цілком усвідомлює, що її любов, часто нерозділене, ненормальна. Адже пориви і бажання постійно дзвонити і писати об'єкту своєї симпатії, зізнаватися в любові і чи не вішатися на шию, в той час як він лише все більше відсторонюється - це вже вагомий привід задуматися про адекватність своїх почуттів. Як позбутися від любовної залежності?

[b] Любовна залежність - що це? [/b]

Якщо присмитися, то таких жінок не так вже й мало. Статистика стверджує, що кожна третя представниця прекрасної статі, яка звернулася до психолога за консультацією, страждає від своєї любовної залежності. Це щось схоже на наркотичну залежність, позбавитись якої вкрай важко.

Цікавий той факт, що страждають цим не тільки представниці слабкої статі, але і чоловіки. Однак такі випадки зустрічаються набагато рідше, напевно, в силу меншої врасливості та емоційності останніх. Незважаючи на те, що залежні (саме так їх цілком справедливо можна назвати) віддають собі звіт в необхідності припинити такі відносини, зробити це не вирішуються. Почуття не обов'язково можуть бути без відповіді. Зустрічаються випадки взаємної закоханості. Різниця лише в тому, що такий стан любов'ю назвати ніяк не можна.

На жаль, досвід людей, особливо жінок, які потрапили в любовну залежність, свідчить, що вона не проходить даром: одна залежність змінюється іншою, забираючи кращі роки життя прекрасних представниць слабкої статі.

[b] Потрапляють чоловіки в любовну залежність? [/b]

Що стосується чоловіків, тут ситуація дещо інша. Один раз відчувши таке, вони найчастіше розчаровуються в любові, починаючи стверджувати, що її в природі не існує. З почуття помсти такі «екземпляри» закохують в себе все нових жінок, а потім кидають їх у розпал романтичних відносин, отримуючи від цього задоволення. Такою поведінкою вони домагаються того, що у майбутньому може знову повертатися до покинутої дівчини і знову кидати її (адже вона вже потрапила в залежність). Тобто стають маніпуляторами, яким чужі щирі почуття.

Найсумніше з усього вищесказаного, це те, що навіть одного разу відчувши таку залежність, людина перестає цінувати спокійні врівноважені відносини: йому весь час не буде вистачати страждань, мук, криків і істерик, загалом, адреналіну. Зустрівши справжню любов, він може пройти повз, так і не усвідомивши, що ось воно - щастя.

[b] У чому причини залежності? [/b]

Психологи, намагаючись розібратися в причинах любовної залежності, прийшли до висновку, що їй схильні люди, які відчували брак любові в дитинстві, тобто ті, кого батьки обділили увагою і турботою. Також постраждати від залежності можуть люди із заниженою самооцінкою або з негативною установкою, які вважають, що вони гірше за інших.

Ще однією причиною може стати література, воспевающая нерозділене або нещасну любов. До того ж дівчата, захоплюються читанням романтичних книг і нарисовавшие собі за ним образ ідеального чоловіка, можуть потрапити в любовну залежність у разі, якщо в реальному житті вони зустрінуть копію або дуже схожого на створений образ людини. Ще гостріше почуття стає в складних життєвих ситуаціях, коли людині необхідна підтримка і сильне плече.

[b] Як позбутися цього стану? [/b]

Які тільки методи не застосовуються, але не завжди вони ефективні. Щоб позбутися від любовної залежності до чоловіка або жінки фахівці радять зайнятися будь-якою справою, ще краще, якщо ці заняття будуть творчими. Як позбутися від любовної залежності чоловікові? Також знайти собі цікаве заняття, відчути себе вільною людиною. Якщо такі методи не допомагають, зверніться до кваліфікованого психолога, який допоможе вам вирішити цю проблему вже на іншому рівні.