Корисні поради
на всі випадки життя
» » Психологія сімейних відносин: основні правила успіху.

Психологія сімейних відносин: основні правила успіху.

Додано: 10.09.14
Психологія сімейних відносин: основні правила успіху.
Сімейне життя Для багатьох людей це словосполучення звучить лякаюче. Ще б пак, протягом багатьох років перебувати пліч-о-пліч з одним і тим же партнером, ділити з ним спільний дах над головою, ліжко, стіл і терпіти всі недоліки - ось з чим асоціюються сімейні відносини і шлюб.

Дійсно, нелегко звикнути й ужитися з людиною, який раніше був абсолютно чужим, а тепер став значущою частиною вашого життя. Але ж і ви за нього заміж виходили з любові, а період притирання - це невід'ємна частина перших років спільного життя, який потрібно перетерпіти. Практично у кожної сімейної пари на другому, п'ятому чи сьомому роках спільного життя (у кожної пари інсмідуально) настає криза відносин: починають дратувати ті речі і моменти, які раніше розчулювали, все менше бажання поспішати додому до коханої і частіше хочеться відпочити один від одного.

[b] Що таке сім'я [/b]

Сім'я - це та ж робота, але взяти відпустку або вихідні не вийде. Для побудови міцного союзу потрібно трудитися в поті чола, не покладаючи рук. І таке будівництво займе не рік і не два. Так що переломний момент - криза сімейних відносин - загрожує тим, що ваш сімейний кокон може і не перетвориться на чарівну метелика, якщо ви не прикладете до цього зусиль і не проявіть терпіння.

[b] Як налагодити стосунки [/b]

Ви відчуваєте, що союз зживає себе? Треба терміново щось зробити і бажано заходи повинні бути максимально ефективними. Для початку візьміть аркуш паперу і розділіть на дві половини. У першій частині напишіть, чого б ви хотіли від вашого шлюбу, але не від коханої людини. Намагайтеся якомога частіше вживати займенник «ми» і уникати фрази «я хочу, щоб він». До сімейного ідеалу треба прагнути разом, так набагато простіше досягти бажаного.

Тепер заповніть другу колонку, в якій пропишіть, що ви робите для того, щоб досягти тих стосунків у сім'ї, про які йшлося в першій колонці.

Список готовий? Що ж, тепер уважно прочитайте. Навряд чи у другій колонці у вас вийде багато позитивних пунктів, адже якщо у відносинах між вами і вашою половинкою стався розлад, швидше за все, на другій частині аркуша ви прочитаєте таке: «Я намагаюся спіймати чоловіка в брехні», «Мене все в ньому дратує», «Я часто скандалю по дрібницях», «Я весь час незадоволена» і т.д. З таким успіхом дійсно складно перетворити в кокон метелика, але шанс є завжди, найголовніше - вчасно встигнути виправити ситуацію.

Психологія сімейних відносин: основні правила успіху.


[b] Правила успіху [/b]

Отже, для початку дотримуйтеся таких правил:

Ваш чоловік найкращий! Не ухмиляйтесь, прочитавши цю пропозицію, ви повинні бути впевнені, що ваш коханий - це надійний, стабільний, добрий і чуйний чоловік. Адже саме ви його вибрали, значить, він того вартий. Якщо, звичайно, ви вийшли заміж по любові, а не за принципом «за кого завгодно, лише б швидше». Знали, на що йдете, і якщо не буде впевненості в своєму партнері, то й побудова відносин ускладниться. Не бійтеся хвалити свого коханого, говорити, що він найкращий. Так, спочатку нелегко відчути те, про що говориш, але використання похвали як маніпуляції (щоб чоловік купив нову шубу або ще щось) - це в корені невірне рішення;

Не ставте багато питань. Вам цікаво, скільки отримує ваш чоловік, куди витрачає всі гроші, де його заначка? Перш, ніж запитати у нього, подумайте, а чи варто. Такий допит з пристрастю, швидше за все, призведе до сварки, а ваш улюблений навчитися вивертатися ще краще. Напевно і у вас є заначка, або ви теж не завжди хочете відповідати на якісь питання. Поставте себе на місце чоловіка і утримайтеся від цього. Піднесіть всі в іншій формі фразами типу: «у нас закінчилися (список продуктів)», «Бачила в магазині хороший і недорогий сман» і т.п. Це приблизно підкаже чоловікові, скільки грошей найближчим часом йому доведеться викласти зі свого гаманця, і в той же час, те, що залишиться в ньому, нехай дістанеться йому в якості винагороди;

Дайте чоловікові обличчястий простір і час: не попрекайте його вилазками на природу з друзями або безневинними заходами в бар, адже йому теж хочеться розслабитися після роботи і трохи відпочити. Природно, це не повинно входити в звичку і стає нормою життя, але рідкісні зустрічі з приятелями не зашкодять.

Психологія сімейних відносин така, що душею і серцем сім'я є жінка. Так що проявіть терпіння і мудрість, і тоді ваш сімейний кокон обов'язково перетворитися в прекрасну метелика!