Корисні поради
на всі випадки життя
» » Консервування вишневого компоту на зиму в домашніх умовах. Рецепти приготування вишневого компоту

Консервування вишневого компоту на зиму в домашніх умовах. Рецепти приготування вишневого компоту

Додано: 11.09.14
Рубрика: Спорт і їжа
Консервування вишневого компоту на зиму в домашніх умовах. Рецепти приготування вишневого компоту


Вишневий компот - дуже смачний напій, який, якщо правильно його приготувати, буде дарувати вам задоволення протягом круглого року. З його допомогою можна втамувати спрагу в спекотний день або наситити організм корисними речовинами взимку, нагадавши про чудовому літньому часі.

[b] Секрети приготування смачного вишневого компоту [/b]

Перш за все, необхідно зібрати або купити плоди, які ви будете використовувати в процесі приготування компоту. Потім переберіть вишні, отсейте ті, які відрізняються ознаками гниття, а решта промийте водою. Причому, якщо ви вибираєте для приготування компоту дуже стиглі вишні або плоди пізніх сортів, їх доцільно також на деякий час замочити у воді - це дозволить очистити ягоди від черв'яків.

Тепер залишилося тільки визначитися з тим, яким способом ви будете здійснювати консервацію вишневого компоту (цих способів існує декілька). Причому, який би рецепт ви не вибрали, в будь-якому випадку для початку необхідно підготувати банки. Вимийте і стерилізуйте двох - і трилітрові банки, в які ви будете росливати свій компот, а також не забудьте підготувати кришки.

Не кожному відомо, але закрити вишневий компот на зиму можна різними способами, які відрізняються один від одного деякими специфічними особливостями. Розглянемо кілька рецептів для приготування цього чудового напою.

[b] Традиційний спосіб приготування вишневого компоту [/b]

У заздалегідь підготовлені банки необхідно насипати вишню (наповнюйте ємності приблизно на 1/3), а потім залити окропом. Сюди ж додається цукор, його можна брати від 100 до 300 г на одну банку - хто як любить. Однак пам'ятайте, що якщо ви покладете зовсім мало цукру або взагалі відмовтеся від нього, вишневий компот вийде занадто кислим, а якщо перестараєтеся - він буде дуже солодким і не зможе добре втамовувати спрагу.

Після того, як зробили заливку, можна, при бажанні, простерилізувати банки з компотом, помістивши їх у каструлю, наповнену гарячою водою. Врахуйте, що дволітрова банку повинна знаходитися в окропі близько 15 хвилин, а трилітрова - хвилин 20. Коли процес стерилізації буде закінчено, ємності з компотом слід закрити кришками і поставити охолоджуватися. Причому положення банок повинна залежати від того, які саме кришки були обрані вами: якщо ви віддали перевагу пластиковим кришок, поставте банки в звичайне положення, а якщо кришки металеві - «догори ногами».

[b] Альтернативний спосіб приготування вишневого компоту [/b]

Ви можете також вишневий компот зварити заздалегідь, і вже готовий розлити його по попередньо простерилизованним банкам. У такому разі ємності можна герметично закривати відразу ж, після того, як компот був розлитий. Охолоджуйте банки з компотом протягом доби і тільки після цього ви можете перемістити їх у місце постійного зберігання.

[b] Варто виймати з плодів кісточки? [/b]

Виймати з вишень кісточки перед приготуванням компоту не обов'язково, проте багато господинь вважають за краще це робити. Адже не смлячись на те, що очищення плодів від кісточок - заняття досить нудне, у такого способу є і свої переваги (зокрема, ви зможете потім зовсім безбоязно їсти вишні з компоту).

Використовувати для очищення від кісточок вишень можна звичайну шпильку, шпильку або навіть скріпку, акуратно поддевом кісточку її округлою частиною. Причому чистити вишні найкраще в глибокій мисці - в такому разі сік, який витече з плодів, можна буде потім влити в підготовлюваний компот.