Корисні поради
на всі випадки життя
» » Чим закушують віскі?

Чим закушують віскі?

Додано: 11.09.14
Рубрика: Спорт і їжа
Чим закушують віскі?
Експерти вважають, що віскі не потребує закуски. Однак у Росії це питання досить спірне, адже наш менталітет не визнає відсутність делікатесів, поданих до дорогого алкоголю. Так чим закушують віскі в інших країнах і який етикет на цей рахунок?

[b] Традиції Шотландії та Ірландії [/b]

Як раз в Шотландії, на батьківщині віскі, вважається, що його ні в якому разі не можна закушувати. Замість цього до напою подають содову або зовсім чисту джерельну воду. Таким чином, у запрошених буде можливість розбавити віскі по своєму смаку. Багато в чому вони мають рацію. Віскі - напій зі складним і багатим смаком, і закуска нівелює це його гідність.

В Ірландії, навпаки, напій прийнято закушувати. До нього можна подати устриці, копченого лосося, запечене м'ясо, а найкраще - дичина. До речі, додавати в каву віскі - ірландський винахід.

[b] Світовий досвід [/b]

Сьогодні існує кілька сортів віскі. Тим не менш, без закуски п'ють тільки елітні марки. Дійсно, в такому випадку смак сторонніх продуктів здатний перебити вишуканий аромат напою. Є випадки (вони стосуються деяких сортів), коли можна піти на певний компроміс і подати закуски.

До сортів White Horse Fine Old, teacher's Highland Cream (тобто тим, хто володіє вираженим фруктовим або димним ароматом) подають дичину, яловичий язик або такий делікатес, як фуа-гра. Якщо ви вибрали віскі з трав'яним ароматом (Jameson), цілком доречно буде доповнити його морепродуктів.

До м'яких сортів віскі вибирають іншу закуску - тут краще буде копчена риба. Краще закушувати віскі лососем. Ну, а якщо ви любите різні страви з яловичини або баранини, то до них більше підходять димно-торф'яні сорти віскі.

[b] Вітчизняна адаптація [/b]

На щастя, у нас в країні до вибору закуски для віскі відносяться набагато демократичніше. Вважається, що практично до будь-якого сорту цього напою підійдуть фруктові або шоколадні десерти. Створюйте власні традиції і доповнюйте напій м'ясом і салатами, в тому числі картопляним. В кінці кінців, ви не завжди можете вибирати сорт - особливо якщо ви отримали в подарунок пляшку. Можна також на американський манер подати віскі з содовою. А от кока-колою захоплюватися не варто - з багатьох причин, але головним чином тому, що вона легко забиває вишуканий аромат дорогого напою.