Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як солити сало в тузлуці: оригінальний метод

Як солити сало в тузлуці: оригінальний метод

Додано: 11.09.14
Рубрика: Спорт і їжа
Як солити сало в тузлуці: оригінальний метод
Сало вважається традиційно українським продуктом. На цю тему навіть існує безліч анекдотів. Але, звичайно, воно популярне не тільки на Україні, але і в Польщі, Чехії, Німеччини, Росії і багатьох інших країнах. Його їдять свіжим, копченим, смаженим, але найчастіше - солоним. Існує безліч рецептів приготування. А як солити сало в тузлуці?

[b] Що таке тузлук? [/b]

Тузлук - це слово, яке прийшло до нас з тюркських мов. Означає воно звичайний сольовий розчин, тільки більш концентрований. Рецепт приготування дуже простий:

1 л. очищеної води;

200 г. солі, бажано великого помелу.

Воду треба підігріти, потім додати сіль і як слід розмішати. Вважається, що потрібна концентрація досягнута, якщо кинута у воду очищена сира картоплина спливає. Так що, можливо, солі знадобиться більше. Пробувати розчин на смак не варто - концентрація надто велика. Коли розчин буде готовий, його треба остудити. Зазвичай тузлук використовують для приготування в'яленої риби, але його можна використовувати і для сала.

[b] Два спобличчя приготування сала в тузлуці [/b]

[b] Перший варіант [/b]

Самий, мабуть, простий, хоч і не швидкий спосіб приготування - взяти свіже сало, нарізати брусками (невеликими, в середньому 5х15 см), покласти вертикально в скляні банки або іншу аналогічну ємність і залити розсолом тузлуком.

За бажанням можна додати спеції: часник, перець, лавровий лист. Сало тримають у банку протягом 10-14 днів. При цьому краще всього поставити банку в прохолодне, не занадто холодне місце. Зазвичай при використанні крупної солі процес відбувається швидше, але тут усе-таки використовується розчин, тому приготування може зайняти до двох тижнів.

[b] Другий варіант [/b]

Другий спосіб включає попереднє «обварювання». Для цього потрібно опустити свіжі бруски сала, з якого попередньо знімається шкіра, в каструлю з киплячою водою. Ненадовго - всього на 2 хвилини, після чого швидко вийняти брусок.

Так сало стане м'яким, і солити його можна буде протягом всього однієї, а не двох тижнів. До речі, більш м'яке, воно набагато легше вбирає ефірні олії з спецій. Тому після засолювання його можна злегка обсушити, обмазати з усіх боків сумішшю часнику і меленого перцю, загорнути на день в харчову плівку. Після цього покласти в холодильник. Через день дістати, акуратно стерти пряну суміш - найсмачніше сало готове!