Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як правильно коптити м'ясо в домашніх умовах?

Як правильно коптити м'ясо в домашніх умовах?

Додано: 11.09.14
Рубрика: Спорт і їжа
Як правильно коптити м'ясо в домашніх умовах?
Копчене м'ясо настільки ароматно і смачно, що вже один його вид сприяє появі апетиту. Найчастіше копчене м'ясо купують в магазині або на ринку. Між тим, можна приготувати його і в домашніх умовах.

Перед копченням м'ясо необхідно засолити. Зробити це можна різними способами, наприклад в розсолі, для приготування якого на кілограм м'яса потрібно літр або трохи більше води, грамів 70 крупної солі, паприка і перець за смаком, пара столових ложок цукру і трохи гранульованого часнику. Готується гарячий розсіл, яким заливають м'ясо, зверху встановлюється гніт. Дня через три можна сміливо приступати до копчення.
Якщо ви живете у власному будинку, але місця для обладнаної коптильні немає, можна обійтися і підручними засобами. Вам знадобиться проста металеве відро з кришкою, на дно якого слід покласти трохи тирси, шар повинен бути приблизно в 10 сантиметрів. Потім до кришки прив'язується м'ясо, перев'язана мотузкою або загорнуту в марлю, і занурюється у відро. Якщо під рукою немає кришки, тоді може підійти звичайний аркуш фанери, яка покриє відро. Коптильня готова для використання, її можна встановлювати на вогонь. Через пару годин, якщо невеликий шматок, виходить ніжна і ароматна свинина.
Як правильно коптити м'ясо в домашніх умовах?Якщо ви живете в квартирі, то коптити м'ясо в домашніх умовах також не складе особливих труднощів. Для цього вам знадобиться ящик прямокутної форми з металу. На дно ящика засипаються тирсу, поверх них встановлюється піддон з ніжками. Це потрібно для того, щоб жир, який буде виділятися з м'яса, не потрапляв на тирсу, а в піддон. З зовнішньої сторони ящика прикріплюється металевий жолоб з водою. На ящик кладеться кришка з прикріпленими гаками для м'яса таким чином, щоб вона знаходилася посередині жолоба. Для того щоб дим вихосм через кватирку, потрібно посередині кришки встановити трубу з гумовим шлангом. Коптити м'ясо необхідно на маленькому вогні і через півтори-дві години його можна знімати.
Копчене м'ясо виходить чудовий на смак і дуже апетитно пахне. Воно відмінно підійде і просто у вигляді нарізки на м'ясну тарілку, і для салату і на сендвіч або бутерброд.