Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як змінити форму нігтів?

Як змінити форму нігтів?

Додано: 12.09.14
Як змінити форму нігтів?
Руки неспроста прийнято вважати візитною карткою кожної людини. Їх зовнішній вигляд може багато розповісти навколишнім про свого власника - будь то жінка або чоловік, не важливо. Причому мова йде не тільки про доглянутість пальців і нігтів, але і про інших ознаках, які опосередковано вказують на стан здоров'я, естетичний смак, шкідливі звички і навіть деякі риси характеру. Форма нігтьової пластини говорить про особливості обміну речовин, жовтизна шкіри сигналізує про пристрасть до сигарет, задирки кричать про зневодненні організму. А манера гризти нігті псує не тільки зовні, але з часом призводить до корінних змін у їх формі. Змінити форму нігтів після цього - завдання не з легких. Несвіжий манікюр відразу ж видасть себе, навіть якщо одяг, взуття, зачіска при цьому будуть бездоганні. Втім, люди, які цінують власну репутацію, і не дозволяють собі запускати руки: до послуг майстрів вдаються не тільки жінки, але і чоловіки. Просто представники різних статей ставлять різні завдання і вибирають відповідні процедури по догляду за руками. І жінкам, незважаючи на більший вибір дизайнерських рішень, привести в порядок нігті навіть простіше - адже в їх розпорядженні безліч методик, що дозволяють перетворити до невпізнання змінити не тільки декоративне оформлення, але і форму нігтів. Чоловічий манікюр володіє набагато меншим діапазоном можливостей. І часом єдиним виходом стає зміна форми нігтів. Чи можна виправити невдалу форму нігтя без нарощування?

Будова нігтів
Форма нігтьової пластини - параметр настільки ж інсмідуальний, як розріз очей чи довжина стопи. Він закладається генетично і залежить від форми кисті, довжини пальців і т.д. Можна навіть сказати, що нігті - це відображення і логічне продовження всього зовнішнього вигляду, причому як у прямому сенсі, так і в переносному. Судіть самі: з одного боку, природою вирішена довжина і ширина кожного вашого нігтя, на руках і на ногах. З іншого боку, у ваших силах підкреслити її гідності або скорегувати недоліки, відшліфувати і поліпшити початкові дані. Вони відрізняються зовні, але при цьому в основі у всіх людей однакова будова нігтів:
Як змінити форму нігтів?


Нігтьове ложе (лунка) - це, по суті, частина пальця, на якій розташований ніготь. Вона пронизана безліччю кровоносних судин, що живлять нігтьову пластину. Порушення обміну речовин та інші пошкодження нігтьового ложа позначаються на стані і форму нігтя.
Нігтьова пластинка - це, власне, і є сам ніготь. Він побудований з ороговілих клітин шкіри, що містять велику кількість кератину. Недолік цього білка відбивається на зовнішньому вигляді, міцності і формі нігтів.
Корінь нігтя - це частина нігтьової пластини, прихована під шкірою. Саме корінь визначає довжину і товщину нігтя. Якщо він пошкоджується - це автоматично призводить до зміни форми нігтя. Виснажений і травмований корінь може стати причиною тимчасової або повної зупинки формування нігтьової пластини.
Лунула - це єдина частина кореня нігтьового, яка не захована під шкірою. Вона відрізняється від всієї нігтьової пластини кольором і виглядає як невеликий білуватий півмісяць. У цьому місці нігтьова пластина особливо м'яка і враслива, тому варто пошкодити лунулу - як форм нігтя теж псується.
Кутикула - це навіть не сам ніготь, а складка шкіри над його коренем. Але за своїм походженням кутикула нерозривно пов'язана з коренем нігтя і є його похідною. Кутикула покликана захищати ніготь, і якщо ця функція не виконується - страждає цілісність і форма нігтьової пластини.


Як зрозуміти, чи потрібно втручатися в те, чим розпорядилася природа? В першу чергу, орієнтиром служить власний смак. Потім слід практична доцільність: не буде ж кухар ходити з довгими і загостреними нігтями, а естрадна співачка обрізати нігті до мінімальної довжини. Та все ж, існують об'єктивні характеристики, за допомогою яких можна оцінити форму нігтів.

Форма нігтів: види та особливості
Як водиться, більшість людей не дуже-то задоволені тим, чим нагородила їх природа. Вони хочуть що б то ні стало підігнати себе під ті стандарти, які перебувають на піку моди або просто подобаються при погляді на інших людей. Внаслідок такого прагнення до «досконалості» можна отримати суворо протилежний результат: не тільки порушити зовнішню гармонію, але і серйозно пошкодити нігтьову пластину. Щоб цього не сталося, необхідно враховувати форму пальців і відповідну форму нігтів:
Як змінити форму нігтів?


Овальна форма нігтів може візуально скоректувати закороткі пальці. Крім того, з її допомогою можна візуально звузити широкі нігті (широкі пальці).
Квадратна форма нігтів гармонійно виглядає на тлі квадратної від природи лунки нігтів. Якщо додати квадратну форму довгим і тонким пальцях, то вони будуть виглядати ще більш витонченими.
Кругла форма нігтів вважається самою міцною, тому показана людям з ламкими нігтями. А чисто зовні вона вдало виглядає на коротких нігтях з округлою лункою.
Прямокутна форма нігтів коригує широке і короткий нігтьове ложе. Про суті, вона об'єднує в собі властивості двох форм: квадратної та овальної.
Загострені нігті візуально подовжують короткі пальці. Але така форма вимагає хорошого здоров'я нігтів, інакше зробить їх ламкими.


З цими рекомендаціями згодні і майстри манікюру, і дерматологи. Так що, якщо зараз форма ваших нігтів відрізняється від рекомендованої, не завадить її виправити.

Найбільш кардинальний метод - це корекція форми нігтів за допомогою нарощування. Вона користується великою популярністю і дозволяє вибрати не тільки зовнішній вигляд нігтьових пластин, але і матеріал, з яких вони будуть «зліплені». Наприклад, можна наростити нігті гелем, акрилом, зробити їх прозорими або матовими, надати будь-який колір і прикрасити фігурними елементами. Наростити нігті можна тільки в манікюрному салоні. Але ця процедура має свої недоліки: вона досить травматична і, по суті, не змінює основу, а лише «маскує» невдалу форму нігтів. Тому, якщо гострої необхідності в нарощуванні немає, можна спробувати змінити форму нігтів в домашніх умовах і іншими способами.

Як змінити форму нігтів без нарощування
Безумовно, майстер манікюру має більше досвіду в поводженні з нігтями, ніж будь-яка інша людина. Професіонал відразу ж визначить недоліки і підкаже шляхи вирішення проблеми. Але, за великим рахунком, ви й самі можете підтримувати форму нігтів, одного разу обрану під керівництвом фахівця. Для цього досить одного разу знайти оптимальний варіант і змінити форму нігтів на руках. Вирушаючи в салон, не забудьте приділити увагу та педикюру: можливо, вам не завадить також змінити форму нігтів на ногах. Після цього вам залишиться лише відновлювати правильну форму нігтя. А в разі необхідності ви завжди зможете одним з цих методів знову змінити форму нігтів будинку:
Як змінити форму нігтів?
 1. Підготуйте інструменти: манікюрні ножиці, пилочка, полірувальний брусок, щипчики для нігтів, а ще - крем для рук. Навіть якщо ви все ще користуєтеся металевої пилочкою для нігтів, не пошкодуйте відмовитися від неї. Сучасні пилочки виготовляються зі скла, кераміки або шорсткою папери на твердій основі і не шкодять нігтям, як це відбувається у випадку з металом. Всі інструменти повинні бути високоякісними, міцними, ідеально чистими, при необхідності заточеними.
  Для початку переконайтеся, що всі нігті однакові по довжині. Якщо деяких довжина відрізняється від інших, або від бажаної, відріжте зайву частину вільного краю нігтя.
  Не стрижіть нігті дуже коротко: завжди залишайте хоча б тонкий білий ободок по краю. Менша довжина не дозволить вам виправити форму нігтя, та й взагалі небезпечна для цілісності нігтьової пластини і шкіри під нею.
  На ногах нігті потрібно попередньо розм'якшити в теплій мильній ванні, потім насухо витерти і тільки потім приступати до створення форми. Підстригаючи нігті на ногах, не намагайтеся надати їм округлу форму: навпаки, обрізайте по рівній лінії. Тільки зовнішні гострі куточки нігтя можна трохи заокруглені пилкою. Абсолютно згладжені куточки, коли відросте, створюю великий ризик вростання нігтя в шкіру. Це не просто боляче, але ще й дуже небезпечно. І про створення красивої форми нігтів в такому випадку доведеться забути.
  Змінити, точніше, виправити форму нігтів на ногах необхідно, якщо вростання вже почалося. Для цього добре распарьте шкіру навколо нігтя. Завуженим кінцем пилочки або іншим зручним, але не травмуючим манікюрним інструментом підніміть проблемний куточок нігтя. Обережно підніміть його і обріжте ножицями. Не відрізайте занадто коротко - лише рівно настільки, наскільки необхідно, щоб звільнити ніготь, інакше проблема з часом зникне. Згодом постійно перевіряйте стан нігтя і не допускайте його повторного вростання, підтримуючи правильну форму.
  Нігті на руках, як правило, не створюють таких серйозних проблем, і змінити їх форму хочеться скоріше з естетичних міркувань. Якщо ви вже визначилися з бажаними обрисами, виходячи з форми своїх пальців, то після того, як подстрижете нігті до однакової довжини, приступайте до їх подпиливанию. Тримайте пилку перпендикулярно нігтьовій пластині з невеликим нахилом, що дозволяє вам бачити результат вашої роботи.
  Руху пилочки по краю нігтя повинні бути спрямовані тільки від краю до середини. Таким чином, ви створюєте форму нігтя як би з двох сторін, симетрично. Така техніка захищає нігті від розшаровування і допомагає змінити форму нігтів в кращу сторону.
  Якщо потрібно виправити лише один ніготь, який зламався чи завжди відрізняється від «побратимів», все одно підкоригуйте та інші. Інакше, коли відросте, нігті все одно будуть виглядати трохи по-різному.
  Щоб поліпшити форму широких нігтів, після підпилювання скористайтесь гострими щипчиками. Для цього акуратно підніміть краю нігтя і состригите їх, але не глибоко, щоб не оголювати шкіру нігтьового ложа. Потім ще раз підпиляєте отриману форму.
  Після того, як нігті отримали потрібну форму, злегка пройдіть по їх поверхні полірувальних бруском. Він згладить нерівності і можливі лущення, після чого навіть огріхи форми нігтів будуть менш помітні.


  Після того, як ви будете задоволені новою формою нігтів, зумійте вчасно зупинитися - краще не тільки ворог хорошого, але і може звести нанівець всі ваші зусилля, якщо ви випадково надто укоротіть ніготь і зіпсуєте правильну форму. Після завершення всіх процедур обов'язково змастіть руки зволожуючим кремом, особливу увагу приділяючи кутикулі і подушечок пальців. Не забувайте, що форму нігтів потрібно не тільки створити, але й зберегти. Це не складно, якщо ви регулярно доглядаєте за руками, захищаєте і не ушкоджуєте їх. Тоді ваша «візитна картка» буде створювати вам тільки блискучу репутацію.