Корисні поради
на всі випадки життя
» » Птах з глини своїми руками

Птах з глини своїми руками

Додано: 12.09.14
Птах з глини своїми руками


Скульптури можуть робити не тільки професіонали, але деякі навички або хоча б знання принципів роботи зі скульптурною глиною, допоможуть у цій справі. У даному майстер-класі в якості скульптури, зробленої своїми руками, виступить пташка зуйок, що сидить у гнізді.

Матеріали

Перед початком робіт приготуйте:білу скульптурну глину;
глазурние фарби помаранчевого, білого, сірого і коричневого кольорів;
зубну щітку;
папір чи тканину;
клейку стрічку;
пилку;
оцет.Крок 1. Формування гнізда

Зуйок в скульптурі буде сидіти в гнізді на кладці яєць. Тому насамперед потрібно виготовити саме гніздо. Оскільки гніздо зуйков - це невелике поглиблення в піску, потрібно буде імітувати саме його фактуру.

Перед створенням фактури необхідно з білої скульптурної глини виліпити форму, що нагадує розрізаний бублик, але не з отвором в середині, а з невеликим поглибленням.

Після цього зубною щіткою слід надати ще не підсохлій глині фактуру піску.

З маленьких шматочків глини потрібно виліпити невеликі шматочки, нагадують гальку. Їх слід викласти на основу скульптури і трохи придавити. Після того, як поверхня трохи підсохне, камені потрібно покрити глазур'ю коричневого та сірого кольорів.

Залиште основу скульптури в такому вигляді на ніч.

Птах з глини своїми руками


Крок 2. Виготовлення яєць зуйки

Яйця краще робити порожнистими, аби скульптура була трохи легше.

Спочатку необхідно зробити основу з тканини або зім'ятою папери, обмотаною скотчем. За формою ця заготовка повинна нагадувати яйця. Шматок глини треба розкачати до товщини 05 см і обернути їм заготовку. Після цього зайву глину необхідно обрізати, а шви на стиках затерти.

Пофарбуйте яйця сірої глазур'ю і приклейте їх у гніздо. Оскільки глина ще м'які, вони мають приклеїтися без проблем. Якщо яйця приклеюються погано, змішайте трохи оцту і білої глини і використовуйте цю суміш в якості клею.

Птах з глини своїми руками


Крок 3. Виготовлення зуйки

Тіло зуйки також зробіть порожнистим, сформувавши для цього заготовку з паперу або тканини зі скотчем. Основу посадіть на яйця, а от лапки зробіть пізніше, інакше вони заважатимуть працювати з нижньою частиною тулуба пташки. Фактуру крил і тілу надайте будь завуженим металевим предметом, наприклад, пилкою.

Птах з глини своїми руками

Птах з глини своїми руками

Птах з глини своїми руками


Пофарбуйте тіло зуйки кількома відтінкам сірого кольору. Змішуйте їх, підбираючи кольори ближче до натуральних.

Вилепите лапки зуйки і прикріпіть їх до тулуба. Доробити роботу, офарбивши лапки, дзьоб і деталі, що залишилися на тілі зуйки.

Птах з глини своїми руками


Скульптура готова!