Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як навчитися спілкуватися

Як навчитися спілкуватися

Додано: 14.09.14
Рубрика: Цікаве
Як навчитися спілкуватися
Як би виглядала життя якщо б ми не могли спілкуватися один з одним? Аж ніяк. Людство б вимерло без взаємовиручки і зв'язку один з одним. Не було б ні мови, ні алфавіту, ні навіть невербальної мови. Не дарма в суспільстві вважається, що чим товариська людина, тим він успішніше . У нього більше знайомств, які необхідні як для підйому кар'єрними сходами, так і для задоволення ментальних потреб. Відчуття впевненості при взаємодії з людьми забезпечує успішне спілкування. Саме тому ми повинні відточувати свої навички в цій складній справі. Розуміння процесу спілкування, основних принципів дозволить нам уникнути конфліктних ситуацій і навіть розриву відносин.
Мова недостатній для вираження реальних подій. Коли ми переказуємо те, що відбувалося, то не можемо описати всі з цілковитою точністю. Це як дитяча гра в зіпсований телефон. При цьому кожна людина розповідає, роблячи акцент на суб'єктивно важливих для нього деталях, таким чином, подія передається слухачеві з емоційною оцінкою, яку він не може не прийняти, так як не має іншого джерела інформації. Це призводить до нерозуміння. Як його уникнути? Будьте обережними у підборі слів. Намагайтеся чітко виражати саме те, що відбувається. Якщо ви спілкуєтеся з кимось, задавайте питання , щоб оглянути ситуацію повністю. Постарайтеся визначити за інтонацією, виразом обличчя ставлення до події, яка показує ваш співрозмовник. Якщо людина сердиться на вас, додаткові питання дозволять дізнатися справжню причину образи, яка часто прихована в глибині. Частіше ставте собі питання: «А що я відчуваю того, що кажу?»Як навчитися спілкуватися
Зверніть увагу і на те, яку лексику використовує ваш співрозмовник. Часто вона дає інформацію про те, який він як людина. Використання грубої, лайливої лексики говорить так само і про неповагу до вас або про те, що ця людина, що вважає себе набагато важливіше вас. Книжкова лексика видає людину начитаного, але будьте обережні, це може бути спроба ввести вас в оману.Щоб стати справжнім профі у спілкуванні - слухайте. Подмечайте найдрібніші деталі, запам'ятовуйте образи, емоційно забарвлені слова. Відрізняйте правсму інформацію від кірки суб'єктивності. Будьте спостережливі. Для спілкування людина використовує не тільки усне мовлення, але і невербальний мову. Найчастіше, це може сказати про людину набагато більше. Його поза, жести і артикуляція дозволять побачити її справжні мотиви. Інтонація, темп, тембр голосу відкриють вам його емоції .Спілкування - процес взаємний. Дозволяючи співрозмовникові ділитися інформацією про нього, не забувайте розповідати про себе. Намагайтеся бути відкритим. Чесно висловлювати своє ставлення до сказаного співрозмовником словами. Не бійтеся виглядати нерозумно, кожен має право на свою думку. Але і ви, в свою чергу, не засуджуйте співрозмовника за його думки. Будьте доброзичливі: посмішка і позитивний настрій зіграють вам на руку. Гумор не буде зайвим, головне не захопитися і не зачепити честь співрозмовника. В процесі спілкування контролюйте своє тіло. Відкриті пози викликають більше довіри, ніж схрещені руки і ноги. Не тримайте себе в напрузі, розслабтеся і отримуйте задоволення.Навчитися спілкуватися не так складно як здається. Тут головне практика. Не бійтеся говорити з незнайомцями, не ображайтеся на грубість. Не уникайте довгих розмов, не переживайте про те, що подумають про вас, перешагните через страх. Тільки перемігши власну невпевненість, ви зможете по-справжньому відчути всю радість спілкування з іншою людиною. Справжнє бажання завжди буде гідно винагороджено.