Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як намалювати натюрморт

Як намалювати натюрморт

Додано: 16.09.14
Як намалювати натюрморт

В першу чергу натюрморт слід малювати з урахуванням перебування композиції на аркуші. Знаходимо характерність натюрморту, тобто, чи витягнуть натюрморт в ширину або довжину. Обов'язково враховуємо предметну площину, так як всі предмети утворюються саме на ній (площини), а не висять в атмосфері. Далі знаходимо кордону натюрморту у листку, відступивши при цьому від верху аркуша близько десяти сантиметрів, з боків слід відступити сім сантиметрів, внизу три сантиметри. Не поспішайте, найголовніше - це правильно почати, щоб надалі не зіпсувати свої праці.

Тепер приступаємо до головним пропорційним співвідношенням натюрморту . Пропорції слід встановлювати по трьом точкам. Не рекомендується починати малювати деталізацію натюрморту, накладати штрихування. Якщо в процесі ви побачите, що десь пропустили пропорції, необхідно видалити все, що ви зобразили. Таким чином, на самому початку ваша композиція буде мати затертий вигляд, що не дуже добре.

Коли ви знайшли для себе розташування (аркуші) для кожного предмета натюрморту, погляньте на композицію, і ви зрозумієте, що кожен предмет взносит в себе геометричну форму або їх поєднання. Промальовуємо чітким чином кожен такий предмет, усвідомлюючи, що кожен предмет взносит в себе основну суть геометричної форми.

Зображуйте, враховуючи перспективу. Тут не вимагається від художника «перейти кордон» з натиском олівця. Рекомендується використовувати графітний олівець , щоб зображення було чистим і прозорим.

Як намалювати натюрморт


Етап штрихування натюрморту

На самому початку слід визначити, де знаходиться світло і тінь у натюрморті. Зараз ми працюємо виключно з півтонами. Світло ми залишаємо як є, а тінь з її півтонами з допомогою олівця заштриховуємо. Не треба паплюжити, так як при цьому для самих затемнених падаючих тіней не достатньо сили простого олівця.

Перетворювати штрихування по предмету необхідно, де світлотінь буде поширюватися по предметній формі. Надалі предмети будуть зображуватися більш м'яко. Передній план у вас виділений.

Як намалювати натюрморт


Поради початківцям художникам

Перед тим, як починати малювати натюрморт, початківцям художникам рекомендується розвивати здібності гармонійного бачення через порівняльний аналіз обсягів, тобто, розвиток спостережницької спрямованості вашого окоміру. Для цього необхідно придбати будь-які банки або пляшки.

Далі вибудовуйте їх в рядок у кількості шести штук і починаєте тренувати своє око. Тренування полягає в тому, що людина повинна прагнути виконати аналіз ширини і висоти певного предмета і їх відповідність один до одного.