Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як намалювати людину поетапно

Як намалювати людину поетапно

Додано: 16.09.14
Як намалювати людину поетапно

Як правильно малювати людину, щоб картина вийшла правсмої та виразної? По-перше, не можна забувати про натхненних позах. Якщо раніше вам не доводилося малювати людину, то краще всього почати з швидкого зображення олівцем у самому простому ракурсі і позі. Спробуйте, наприклад, намалювати стоїть людини з притиснутими з боків руками.

Як намалювати людину поетапно


Етапи роботи над малюнком

Крок 1

Навчитися малювати людську фігуру з пам'яті досить складно, тому для початку знайдіть собі модель. Поставте натурника у зручне для нього положення, найкраще, щоб він відставив убік одну з ніг, а руку поклав на високий комод або стіл.

Одяг моделі хай буде облягати, без складок і мешковатостей. Так ви зможете краще розглянути будову тіла і правильно передати його динаміку на аркуші паперу.

Крок 2

На першому етапі створення малюнка ви повинні визначити всі основні пропорції і схематично окреслити частини тіла (у вигляді геометричних фігур). Для початку проведіть по центру аркуша вертикальну лінію, таким чином, ви отримаєте осьовий центр фігури.

Розділіть вісь на сім приблизно рівних частин. Голова буде займати сьому частину від загальної довжини. Решта простір займуть тулуб, ноги, шия і голова.

Намагайтеся як можна точніше передати пропорції моделі. Голову позначте овалом, ноги намалюйте у вигляді двох витягнутих овалів, що змикаються в колінному суглобі.
Руки ж будуть складатися з трьох частин. Тіло також схематично можна розділити на 3 частини: плечі і грудну клітку, живіт і тазостегнову частину.

Як намалювати людину поетапно


Крок 3

Тепер слід більш детально промальовувати тіло моделі. Для цього візьміть простий олівець середньої м'якості і легкими, тонкими лініями зобразіть частини тіла.

Найкраще при цьому почати з плечового поясу: прорисуйте плечі і руки. Окремо промальовувати пальці поки не треба - зробіть це на останньому етапі.

Далі переходите до торсу моделі - підкресліть груди, талію і прорисуйте вигини ніг. Намагайтеся при цьому згладжувати гострі кути і передавати лініями пластичність і витонченість фігури.

Крок 4

Кінцевим етапом роботи стане детальна промальовування фігури та визначення обсягу. Для цього візьміть твердий олівець і постарайтеся, як можна більш точно позначити риси обличчя.

Потім зобразіть пальці рук, волосся і окремі деталі одягу. Більш м'яким олівцем підкресліть об'єм фігури, приховуючи тіньову частину точними штрихами.

Завершіть роботу, виділивши темним кольором лінії контуру фігури, волосся, підкресливши груди і ногу або руку виступають на передній план.