Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як форматувати флешку в ntfs

Як форматувати флешку в ntfs

Додано: 17.09.14
Як форматувати флешку в ntfs

Зазвичай флешки випускаються в відформатованому форматі фат (FAT) 32. Під час користування, мало хто знає про те, що дана система файлів має обмеження. І одного разу, коли життєво необхідно записати великий і дуже важливий файл, нічого не виходить. Проте вихід є завжди!

Що потрібно знати про вашу флешку?

Флешка є у кожного користувача ПК. Однак чи знаєте ви, в якій файловій системі вона має?

Не страшно, дізнатися дуже просто. Для початку потрібно кликнути мишкою на «мій комп'ютер» і клікнути на значок флешки, яка поміщена в USB порт. У спливаючому вікні з'явиться вся інформація про носії. Швидше за все, ваша флешка буде в системі FAT32.

Ви хочете записувати на флешку інформацію, обсяг якої більше чотирьох гігабайт, тоді її необхідно форматувати в NTFS або exFAT. Якщо ж ваш носій менше чотирьох гігабайт, тоді не має сенсу переводити її в формат FAT32.

Як форматувати флешку в ntfs


Форматування флешки в NTFS

Вільна або нова флешка простіше піддається форматування, тому що можна не переживати за втрату даних. І для проведення даної операції Вам не потрібно ніяких допоміжних програм. Все, що потрібно вже знаходиться в операційній системі в Windows . Однак, із спливаючого меню, яке можна викликати, натиснувши правою кнопкою мишки на значок носія, відформатувати флешку не вийде. І в разі, якщо натиснете на "форматувати", у спливаючому вікні ви не побачите пункт форматування у файловій системі нтфс (NTFS).

Для проведення операції необхідно скористатися утилітою format, яка запускається з консолі. Всі версії, випущені після Віндовс XP SP3 , включають її до складу операційну систему від Microsoft. Щоб запустити утиліту необхідно запустити консоль ( натисніть Win+R і у вікні "забийте" cmd ) і напишіть в ній команду format. У неї існує парочка ключів. Для нашої ситуації знадобитися ключ /FS. В результаті командний рядок буде такий: f ormat Z: /FS:NTFS

Як форматувати флешку в ntfs


Літеру Z необхідно замінити тієї, яка відповідає вашому носія у вашому комп'ютері. Увага! Якщо помилитеся з буквою, то операції форматування піддасться інший диск, і відновити файли з нього буде вкрай важко.

Для того щоб ваші файли залишилися в цілості й схоронності є два варіанти. Перший - їх можна тимчасово перейти на інший носій, другий - перемістити їх в окрему папку в комп'ютер.

Після форматування ви побачите, що тепер на вашу флешку можна записувати будь-які великі файли, навіть фільми.