Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як дізнатися ip адресу

Як дізнатися ip адресу

Додано: 17.09.14
Як дізнатися ip адресу

DNS-запис вказує на взаємозв'язок між IP-адресою і доменним ім'ям. Якщо ви знаєте IP, то легко зможете визначити, чи є у комп'ютера з даними адресою DNS-запис і якщо є, то яка.

Як дізнатися ip адресу


Як це зробити?

1 крок

Введіть IP-адресу в адресний рядок браузера. Якщо комп'ютер з цим адресою експлуатується для хостингу сайту, ви автоматично перейдете на цей сайт. Слід враховувати при цьому, що деякі провайдери роблять блокування переходу на сайти з IP-адресою.

2 крок

Якщо з'ясувалося, що провайдер заблокував перехід на сайти при введенні IP-адрес, увійдіть на сайт шлюзу, що виконує стиснення даних для можливості перегляду сторінок з екранів мобільних телефонів ( Google Wireless Translator, Skweezer та ін). Потім забийте IP-адресу у вікно, призначене для URL.

3 крок

Спробуйте скористатися утилітою «whois». Якщо у вас встановлена ОС Linux, ця утиліта на вашому комп'ютері, швидше за все, вже є, а ось для Windows, її потрібно буде завантажити і встановити. Після установки введіть у командний рядок:
whois aaa.bbb.ccc.ddd (замість aaa.bbb.ccc.ddd потрібний IP-адресу).

Через певний час на екрані з'явиться інформація про IP, що включає і дані про DNS-записи.

Як дізнатися ip адресу


4 крок

Зазначимо, що утиліта whois не працює з більшістю операційних систем, що використовуються в стільникових телефонах. До того ж, що генеруються нею запити в більшості випадків блокуються провайдерами. Тоді вам залишається лише перейти на сайт, вказаний в самому кінці цієї статті.

5 крок

Трапляються такі ситуації, коли одному IP-адресою відповідає відразу кілька сайтів. У такому разі після введення IP в браузер, ви автоматично перейдете на один з цих сайтів або на головну сторінку провайдера.

6 крок

Може виникнути і зворотна ситуація, а саме, коли одному доменному імені будуть відповідати відразу декілька IP-адрес. До такого прийому зазвичай вдаються власники великих сайтів, для того, щоб розподілити навантаження на сервери рівномірно.

В даному випадку використовуйте команду traceroute (ОС Linux) або tracert (ОС Windows) в якості аргументу застосуйте доменне ім'я. На самому початку тексту ви зможете побачити перелік IP-адрес, присвоєних доменному імені.

У разі якщо замість програми traceroute застосовується відповідна команда (вбудована) інтерпретатора команд Busybox, побачити перелік адрес, присвоєних єдиного доменному імені, у вас не вийде.