Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як гладити сорочку

Як гладити сорочку

Додано: 18.09.14
Рубрика: Дім і затишок
Як гладити сорочку

У наші дні не кожна жінка може похвалитися тим, що вміє гладити чоловічі сорочки. Хоча робити це зовсім не складно! Щоб навчитися прасувати сорочки правильно (швидко і без складочок) потрібно запам'ятати всього лише кілька простих правил.

Послідовність дій

Гладити сорочку краще в певній послідовності, починаючи з комірця, кокетки, потім переходячи до манжет і рукавах. В самому кінці ж слід відпрасуйте планку, спинку і полички.

Як гладити сорочку


Комір

Комірець потрібно прасувати від куточків до центру, з виворітного боку, потім перевернути на лицьову сторону і виконати те ж саме.

Ні в якому разі не згинайте комір по лінії стійки і не пропрасовуйте згин , вийде дуже негарно.

У висновку проутюжьте кокетку.

Рукава

Починати пропрасовувати довгі рукави краще з манжетів. Також як і комір, спочатку пропрасуйте манжети з виворітного боку і лише потім - з лицьового.

Якщо у вас є спеціальна підставка для прасування рукавів , достатньо просто натягнути рукав на неї і пропрасувати його по колу. Те ж саме повторіть і з другим рукавом.

Якщо ж ви гладите традиційним способом, рукави складіть по шву і пропрасовуйте від шва до верхнього краю і вниз. Слідкуйте при цьому, щоб по краях не залишалися заломи.

Основна частина

Основну частину сорочки можна погладити двома способами.
Спосіб 1: відпрасуйте окремо праву поличку (з гудзиками), ліву поличку, спинку і на закінчення - планку.
Спосіб 2: розкинувши сорочку на вузькій частині дошки, отгладьте її вкруговую.


Маленькі хитрощі

1. Бавовняні і лляні сорочки слід прасувати, поки вони злегка зволожені. Якщо ж сорочка все ж пересохла, збризніть її з пульверизатора водою, або загорніть на кілька хвилинок у вологий рушник.

2. Якщо мова йде про шовкових сорочках, то краще їх гарненько просушити, а після прасувати через вологу тканину. Тільки не використовуйте для цього марлю, оскільки після неї можуть залишитися блискучі плями.

3. Сорочки з штучного шовку не можна збризкувати водою - залишаться плями.

4. Для того щоб не пропалити сорочку, попередньо налаштуйте на прасці режим прасування у відповідності з типом тканини. Так, наприклад, сорочку з бавовни потрібно прасувати при температурі 150 гр-ів з використанням пари.

5. Чоловічі сорочки необхідно прасувати обов'язково з лицьового боку. З вивороту гладять тільки сорочки темного кольору, щоб на них не залишалося білих розлучень, і сорочки з глянцевих тканин, щоб не потьмяніли.