Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як чистити золото

Як чистити золото

Додано: 18.09.14
Рубрика: Дім і затишок
Як чистити золото

Ювелірні вироби завжди були символом розкоші, багатства і достатку. І, незважаючи на те, що золото вважається благородним металом, на ньому все ж з часом з'являються забруднення, і воно втрачає свій первісний сліпучий блиск. Чи знаєте ви, як правильно чистити прикраси?

Щоб не нашкодити своїм прикрасам слід знати, що не допускається чищення виробів за допомогою абразивних засобів. Невеликі забруднення можна видаляти за допомогою мильного розчину. Вироби занурюють у розчин на пару годин, потім за допомогою м'якої зубної щітки видаляються забруднення. Якщо такий спосіб чищення не дав потрібного результату, то варто скористатися більш ефективними методами.

Як чистити золото


Для цього проводиться чистка виробу за допомогою нашатирного спирту, який потім змивається мильною водою. Ще більший ефект дасть нашатир, змішаний з отмученним крейдою, яким чиститься прикраса, а потім змивається мильною водою.

Оскільки для більшої міцності золота додається срібло і інші сплави, то неминуче відбувається окислення, з-за якого з'являються плями. Тому для чищення золотих виробів можна придбати спеціальну пасту. Або здійснити чистку за допомогою звичайної зубної пасти. За допомогою м'якої зубної щітки видаляються забруднення і плями від окислення, а потім змивається водою.

Можна згадати один із старих народних способів очищення - губна помада. Для цього необхідна м'яка тканина і безпосередньо помада. На виріб наноситься цей вид декоративної косметики і натирається тканиною, після цього виріб полірується чистою серветкою.

Як чистити золото


Потемнілі плями також добре видаляє цибулю та столовий оцет. Після чищення виріб варто добре промити і просушити. Така регулярна чистка дозволить вашим виробам весь час виглядати, немов новеньким.

Щоб золото не втратило своєї краси, при домашніх роботах слід знімати всі прикраси. Не допускайте взаємодії ваших прикрас з хлоркою, так як від цього вони можуть збліднути.

Щоб надати золоту блиск його досить помістити на ніч в цукрову воду з розрахунку дві - три чайних ложки на одну склянку води. Однак від бруду цей спосіб не рятує.

Можна використовувати також розчин прального порошку, який золото поміщається приблизно на тридцять хвилин. Потім бруд видаляється за допомогою зубної щітки, виріб промивається і сушиться.

Що стосується виробів з каменями, то тут можна використовувати одеколон. Обережно протираючи вироби змоченим у ньому тампоном. Якщо камені приклеєні, то виріб ні в якому разі не слід занурювати у воду. Після обробки одеколоном або спиртом прикраса досить просто протерти вологою ганчіркою.

Вироби з такими каменями, як діамант або рубін, смарагд або топаз, кварц або берил можна очищати в розчині прально порошку за допомогою м'якої тканини, промивши після цього водою.