Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як за зовнішнім будовою можна відрізнити риб загону окунеподібних

Як за зовнішнім будовою можна відрізнити риб загону окунеподібних

Додано: 18.09.14
Рубрика: Різне
Як за зовнішнім будовою можна відрізнити риб загону окунеподібних

Окунеподібні (латинське слово Perciformes) - найпоширеніший загін, який відноситься до класу кісткових риб. Так само вважається самим численним загоном хребетних у прісних і морських водах.

Загін включає в себе близько ста п'ятдесяти сімейств, які групуються по двадцять-двадцять одному подотряду. У загальній складності в загін складається з шести тисяч видів риб. В довжину можуть досягати від одного сантиметра до п'яти метрів.

Як за зовнішнім будовою можна відрізнити риб загону окунеподібних


Відмінні характеристики

Перша характерна особливість - у деяких промені плавців нагадують не розчленовані гострі шипи .

Друга характерна особливість - найчастіше черевні плавці розташовуються безпосередньо під грудними вкрай рідко перед ними.

Третя характерна особливість - у деяких видів риб плавальний міхур взагалі відсутнє і не пов'язаний з кишечником.

Четверта характерна особливість - основи грудних плавців знаходяться або перпендикулярно або косо до осі тіла.

П'ята характерна особливість - відсутня жировий плавець.

Шоста характерна особливість - є жаребние крильця.

Як за зовнішнім будовою можна відрізнити риб загону окунеподібних


Короткий огляд колекцій

Окуневі до складу загону входить близько ста шістдесяти видів обличчян. Велика їх частина у промисловій сфері має велике значення. Такі як, судаки, що живуть в басейнах Каспійського і Чорного морів. Інші види мешкають в річках.

Сімейство Лабіринтові - незвичайні риби, у яких характерна особливість мішкоподібні нарости зябрової порожнини. Вони служать для дихання повітрям. Середовище проживання солонуваті водойми Африки та Азії, а також прісні води Малайського архіпелагу.

Сімейство Скумбриевие - морські і тропічні риби. Середовище проживання моря. На території нашої країни вони в основному зустрічаються в Чорному та Балтійському морі. Часто мігрують.

Тунці - середовище існування води Світового океану. Деякі обличчяни можуть розвивати швидкість до дев'яноста кілометрів на годину. З цієї причини бічна мускулатура тіла має сильно розвинену систему кровоносних судин.

Сімейство Бичковие - своєрідні маленькі риби. Середовище проживання прісноводні води. Для них характерне злиття черевних плавців і присасивательная воронка. Їжа - донні безхребетні.

Цихлові - у свій склад включає величезну різноманітність обличчян. Науці відомо вже близько тисячі триста видів. А не описаними залишаються близько двох тисяч видів обличчян. Це одне із самих великих сімейств хребетних.