Корисні поради
на всі випадки життя
» » Які перші симптоми цукрового діабету?

Які перші симптоми цукрового діабету?

Додано: 21.09.14
Які перші симптоми цукрового діабету?
Цукровий діабет - хронічне захворювання ендокринної системи, пов'язане з підвищеним рівнем вмісту цукру в крові і порушенням низки обмінних процесів.

Типи цукрового діабету

Цукровий діабет буває двох типів. При першому типі хворий постійно потребує ін'єкціях інсуліну, так як його підшлункова залоза перестає його синтезувати.

При другому підшлункова залоза продовжує виділяти інсулін, однак чутливість клітин до нього з певних причин падає. У клітку не потрапляє достатня кількість глюкози. Діабет другого типу дуже часто безпосередньо пов'язаний з ожирінням, тому його відмінною профілактикою буде ведення здорового способу життя.

Перші симптоми захворювання

Обидва типи цукрового діабету мають схожі первинні ознаки. Вони пов'язані зі значним підвищенням рівня глюкози в крові, що викликає її проникнення в сечу. Щоб розбавити це кількість глюкози, бруньки починають виділяти більше води.

Внаслідок цього підвищується виділення сечі, особливо в нічний час. Такий стан веде до зневоднення організму, яке провокує хворого пити воду у величезних кількостях. Постійно присутні відчуття спраги та сухості в роті.

Часте сечовипускання тягне за собою роздратування тканин зовнішніх статевих органів. Нерідкі запалення слизової оболонки і свербіж у промежині.

Іншим характерною ознакою загальна слабкість. Здоровим людям у стані перевтоми досить деякого відпочинку, щоб відчути бадьорість. Хворі ж на цукровий диабетам навіть після відпочинку не можуть набратися сил і швидко виснажуються.

Поряд з постійною спрагою дуже часто спостерігається підвищений апетит, адже клітини катастрофічно недоотримують глюкозу. Глюкоза є основним джерелом енергії для організму.

Ще одним тривожним ознакою ознакою є різка втрата ваги без видимих підстав, причому зниження ваги прогресує. Таке явище ненормально в будь-якому випадку, навіть якщо і не є наслідком цукрового діабету.

Супутні симптоми цукрового діабету

Є і менш типових ознаки, серед яких свербляча висип і шкірні запалення. Людина може скаржитися на зниження статевого потягу та порушення зору. Порушення зору пов'язані з вмістом глюкози в рідких середовищах органу зору.

При цукровому діабеті другого типу також можливо оніміння кінцівок і судоми. Вага тіла в цьому випадку продовжує неухильно підвищуватися. Часто починають випадати волосся на ногах, а на обличчі їх зростання посилюється.

Самим вірним способом виявити цукровий діабет залишається аналіз хімічного складу крові. Підвищення рівня цукру відразу ж викличе підозри у лікаря, і ви будете направлені на відповідну діагностику.