Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як правильно паяти паяльником

Як правильно паяти паяльником

Додано: 25.09.14
Як правильно паяти паяльникомПідготовка деталей до пайку
Перед паянням з'єднуються деталі очищаються від бруду, оксидів на поверхні металу, практично до блиску, інакше припій не прилипне до потрібного місця. Оксидну плівку найкраще знімати наждачним папером або дуже обережно, напилком або гострим ножем.
Знежирення здійснюється бензином, ацетоном або скипидаром. Але зачищені металеві поверхні швидко окислюються, і, чтобине проводити зачистку повторно, на них наноситься охороняє покриття(флюс), захищає від окислення і сприяє з'єднанню деталей. Самий доступний і безпечний флюс - каніфоль. Для пайки стали потрібна суміш з рівних частин бури і соляної кислоти, розведеної до густоти пасти розчином хлористого цинку.
Якщо раптом знадобилося терміново щось спаяти, а каніфолі і соляної кислоти не виявилося, можна скористатися таблеткою аспірину або цитрамону - міститься в них кислоти вистачить для того, щоб знежирити місце спайки.
Підготовка паяльника до пайку
Паяльник теж потрібно підготувати до роботи. Жало зачищається до блиску, паяльник підключається до електромережі і нагрівається 5-6 хвилин. Занадто довго нагрівати не варто, тому що до перегревшемуся жалу припій не буде прилипати. Ступінь нагрівання жала перевіряють на шматочку каніфолі. Якщо каніфоль миттєво закипіла, значить, паяльник перегрітий і йому потрібно трохи охолонути. Коли ж на закипання каніфолі потрібно кілька секунд, то це означає його нормальну температуру і готовність до роботи.
Заточене жало паяльника ретельно обробляють у шматочку каніфолі і, злегка натискаючи на припій, намагаються його розплавити. На розплавлення припою потрібно 10 секунд, після чого жало треба залудити, тобто покрити тонким шаром рідкого металу. Надлишки припою потрібно зчистити, злегка потерши жалом про наждачний папір.
Скріплення деталей перед паянням
Перед спайкою деталі потрібно механічно скріпити, краще всього - обвязавих дротом. Можна затиснути в струбцині, а якщо деталі з листа - загнути краї і з'єднати «замком», який припій, при проглаживании шва паяльником, сам проникне.
Якщо треба спаяти дроти, то спочатку їх варто залудити і скрутити. Місце скрутки нагрівається паяльником і покривається тонким шаром припою.
Жерстяна банка з-під цукерок монпансьє - мабуть, кращий засіб домашнього зберігання припою і, може бути, разом з ним і флюсу. Банку щільно закривається, займає небагато місця, не боїться нагрівання. Правда, при пайку її потрібно ставитьна місце, яке не постраждає від нагрівання, або підкласти під неї плотнийкартон, фанерку або дощечку.
Приміщення, в якому паяють з флюсом або кислотою, треба добре провітрювати - їх досить отруйні пари.