Корисні поради
на всі випадки життя
» » Чорні крапки перед очима

Чорні крапки перед очима

Додано: 28.09.14
Чорні крапки перед очима

Іноді у кожної людини з'являються чорні крапки перед очима. Як правило, ми не звертаємо на це уваги, вважаючи, що це не страшно і пройде з часом. На думку окулістів, сам по собі цей дефект зору не небезпечний. Однак якщо він у вас з'являється досить часто, варто насторожитися і звернутися до фахівців. Справа в тому, що це може бути симптомом деяких захворювань.

Причини чорних мошок перед очима


Для того щоб розібратися з причиною появи чорних крапок в очах, давайте згадаємо, що наш орган зору складається з кришталика і сітківки, простір між ними заповнений склоподібним тілом. Як і інші клітини організму, клітини цієї субстанції здатні відмирати, і дефект зору, про який ми говоримо, є наслідком цього процесу.
Ми велика кількість часу працюємо за комп'ютером, є люди, у яких присутні судинні захворювання, або ті, хто страждає порушенням речовин, бувають різні травми голови або очей. Також чорні крапки з'являються і в разі різкого перепаду кров'яного тиску. Як бачимо, причин для їх появи досить багато.
Чорні крапки перед очима

Про все по порядку


Багато хто з нас на роботі чи вдома проводять час за комп'ютером. Мерехтіння монітора змушує наші очі напружуватися. В результаті цього виникають проблеми із зором. Тому окулісти радять тим, хто працює за ПК, робити час від часу перерви, щоб очі могли відпочити. Адже робота за монітором для них дуже напружена праця. Мало того, що він мерехтить, так ще й потрібно прочитати текст на близькій відстані. Якщо ви помітили в очах чорні точки в той момент, коли ви сидите перед комп'ютером, значить, потрібно зробити перерву.
Влаштуйте собі невеликий відпочинок, зробіть гімнастику або попийте чаю, кави. Якщо є можливість, приляжте ненадовго і прикрийте очі. 10-15 хвилин буде достатньо, щоб ваш орган зору відновив свою працездатність.

Боремося з чорними плямами перед очима


Не варто занадто сильно перевтомлюватися на роботі. Хронічна втома і недосипання також можуть бути причиною того, що з'являються чорні мошки перед очима. Якщо у вас почалися ці ознаки втоми, це сигнал організму, що треба відпочити. Поставтеся до цього серйозно, інакше пізніше з'являться інші симптоми, і вам доведеться взяти лікарняний лист.
Краще всього скласти собі режим дня і слідувати йому. Постарайтеся в один і той же час лягати спати. Після роботи послухайте спокійну музику. Це допоможе організму впоратися з втомою і налаштуватися на новий робочий день.
Чорні крапки перед очима

Дуже часто ми перекушуємо на ходу або неправильно харчуємося, в результаті наш організм недоотримує потрібну йому кількість вітамінів. І як наслідок цього з'являється авітаміноз, одним із симптомів якого можуть бути чорні точки в очах.
Любителькам різних дієт для схуднення варто особливо звертати увагу на кількість корисних речовин в тих продуктах, які вони вживають в їжу. Постарайтеся урізноманітнити свій раціон фруктами і овочами або, принаймні, пропити курс хороших полівітамінів. Вашому організму необхідно отримувати в достатній кількості вітаміни С, А, В, також важливі залізо і магній.
Іноді проблеми з зором у людей приходять з віком. Починаються вони з появи чорних плям в очах. Тому літнім людям необхідно періодично відвідувати офтальмолога для консультації. Справа в тому, що ці плями є симптомами відшарування склоподібного тіла. А це може призвести до серйозних проблем і довгого лікування.
А буває і так, що у людини з'являються в очах чорні мушки, починає крутитися голова. Це ознаки початку непритомності. У цьому випадку потрібно просто сісти і опустити голову. Причиною цього може бути різке зниження артеріального тиску. У будь-якому випадку, якщо таке явище трапляється часто, варто звернутися до терапевта і пройти обстеження.
Які б причини появи чорних крапок не були, не варто пускати ситуацію на самоплив. Крім вас про ваше здоров'я ніхто не подбає. Проблеми зі здоров'ям потрібно вирішувати вчасно.