Корисні поради
на всі випадки життя
» » Дискомфорт у шлунку

Дискомфорт у шлунку

Додано: 28.09.14
Дискомфорт у шлунку

Відношення до появи неприємних відчуттів в шлунку або кишечнику у всіх людей різний. Одні поспішають винести собі самий страшний діагноз, інші просто не звертають на це уваги. Не мають рації ні ті, ні інші. Панікувати не варто, але знайти причину цього явища і постаратися позбутися неї просто необхідно. Адже дискомфорт у шлунку і кишечнику можна легко усунути, якщо він викликаний неправильним харчуванням або способом життя. У тому разі, коли це перші дзвіночки починається захворювання, лікування краще починати вчасно.
Дискомфорт у шлунку

Прояви і причини


Дискомфорт у шлунку після їжі може проявлятися нудотою, блювотою, печією, відрижкою, відчуттям важкості після прийому їжі, спазмами і болями. Одна з основних причин таких явищ - неправильне харчування. Порушення режиму харчування, коли після декількох годин голодування вживається велика кількість їжі; дуже жирна і погано перетравлюється їжа у великих кількостях; вживання неякісних продуктів.
Помилково вважати, що негативні наслідки бувають тільки при зловживанні жирами. Надмірне вживання білкової їжі веде до гнильним процесам, вуглеводів - до бродильних. Іноді причини бувають не пов'язані з харчуванням: надмірні навантаження, зловживання алкоголем і курінням, часті стресові ситуації. Відчуття тяжкості після прийому їжі вказує на уповільнення евакуації їжі з шлунку.
Дискомфорт у шлунку

Дискомфорт в кишечнику проявляється неприємними відчуттями або болями, проноси або запори, підвищеним газоутворенням. Причинами можуть бути вегетосудинна дистонія, хронічні стресові ситуації, неврози. Отруєння або інфекції викликають такий стан рідше.
Диспепсичні явища можуть свідчити про що - вагітність, отруєння алкоголем або іншими токсичними речовинами. Може бути ознакою патології - холецистит, апендицит, захворювання органів черевної порожнини; наслідком гострого інфекційного захворювання або ураження нервової системи. У цьому випадку негайне і кваліфіковане лікування обов'язково.

Як можна полегшити диспепсію


При блювоті потрібно звільнити шлунок від їжі і прийняти велику кількість рідини. При почуття нудоти допоможуть нежирні і негарячі супи і бульйони, прохолодні напої.
Дуже ефективним засобом, що допомагає полегшити дискомфорт у животі, є дієта. Їсти потрібно часто і потроху. Не можна, щоб їжа була жирної, гострої і пересоленим, не вживати смажених страв і виробів у фритюрі. Відмовтеся від копченостей, міцної кави та чаю, спецій. Слідкуйте за тим, щоб разом з їжею в організм не потрапили хімічні добавки - підсолоджувачі, барвники, підсилювачі смаку. Продукти швидкого приготування - одні з головних ворогів вашого шлунка.
Дискомфорт у шлунку

Здоровий спосіб життя, відмова від шкідливих звичок, профілактика стресових ситуацій також допоможуть позбутися такого явища, як дискомфорт у шлунку. Багато ліків подразнюють слизову шлунка. Якщо немає можливості від них зовсім відмовитися, то виконуйте інструкцію прийому препаратів.
Щоб позбутися від неприємних відчуттів в кишечнику, необхідно також правильне харчування, можливо, знадобиться допомога психотерапевта. Але, в будь-якому випадку, необхідно звернутися до лікаря і пройти обстеження. Останнє слово буде за лікарем.